Alt Tire (_) ve Tire (-) Nasıl Yapılır?

Alt tire ve tire işaretini yazı yazarken sürekli kullanıyoruz. Alt çizgi ve orta çizgi işareti yapmayı bilmeyen kişiler alt tire nasıl yapılır bilgisayarda, telefonda alt tire nasıl yapılır, alt tire işareti kopyala gibi terimler arıyor. Biz de nasıList ekibi olarak tüm bu soruların cevabını sizin için derledik.

Hemen sayfayı aşağı kaydırarak alt tire ve tire işareti nasıl yapılır resimli anlatım olarak adım adım öğrenin!

[YÖNTEM-1] Alt Tire İşareti Bilgisayarda Yapımı

  1. Windows işletim sistemli bilgisayarlarda alt çizgi ve orta çzigi işaretini yapmak için sayısal değer tuşlarını kullanın.

Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarınız ile klavye üzerinden [Shift] + [_]tuşlarına aynı anda basılı tutun. Ekranda (_) alt çizgi işaretini göreceksiniz.

  1. MAC işletim sistemli bilgisayarlarda dolar işaretini yapmak için klavyeyi kullanın.

Mac OS X işletim sistemli bilgisayarınıza bağlı klavye üzerinden [Shift] + [_] basılı tutarak ekranda alt çizgi simgesini (_) görebilirsiniz.


[YÖNTEM-2] Alt Çizgi İşaretini Mobil Cihazlarda Yapın!

  1. Android işletim sistemli mobil cihazlarınızda ki klavyeyi kullanın.

Android işletim sistemi saf halde gelen versiyonu üzerinde bulunan GBoard klavye uygulaması üzerindeki özel karakter tuşu ile alt çizgi işaretini kolayca yapabilirsiniz.

  • Android işletim sistemli cihazınızda tuş yerleşim yerleri genellikle standarttır.

  1. iOS işletim sistemli mobil cihazlarınızda ki klavyeyi kullanın.

iOS yüklü iPhone ya da iPad cihazlarızın klavyeleri üzerindeki özel karakter menüsü altındaki tire ikonuna (-) basılı tutarak alt çizgi simgesini seçerek kolayca yapabilirsiniz.


[YÖNTEM-3] Tire İşareti Bilgisayarda Yapımı

  1. Tire işaretini yapmak için herhangi bir işletim sistemli bilgisayarınızdaki klavyeyi kullanın.

Tire işareti (-) noktalama işaretini yapmanız daha kolaydır ve Türkçe klavyelerde tuş kombinasyonu gerektirmez. İşletim sistemi farketmeksizin klavyenizde (-) sembolünün bulunduğu tuşa basmanız noktalama işaretini yazmanız için yeterlidir.


[YÖNTEM-4] Tire İşaretini Mobil Cihazlarda Yapın!

  1. Tire işaretini yapmak için herhangi bir işletim sistemli mobil cihazınızdaki klavyeyi kullanın.

Tire işareti (-) noktalama işaretini mobil cihazınızda da yapmanız daha kolaydır. İşletim sistemi farketmeksizin mobil cihazınızın özel karakter bölümünde (-) sembolünün bulunduğu tuşa dokunmanız noktalama işaretini yazmanız için yeterlidir.


[YÖNTEM-5] *Bonus

alt tire

  1. Kopyala – Yapıştır yöntemini kullanın.

İşletim sistemi farketmeksizin tüm cihazlarından kopyala yapıştır kullanarak alt tire ve tire işareti yapabilir ve Facebook, Twitter ve Office programlarında istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

  • Alt Tire: ((( _ )))   *****   Tire: ((( – ))) sol taraftaki parantez içinde bulunan dolar simgesini seçip kopyalayın ve istediğiniz yere yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Önerilen İçerik >> Şapkalı A Nasıl Yapılır?


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail