Ananas Nasıl Soyulur & Kesilir?

Ananasın en lezzetli tadı olan kısımları kenarındadır, bu nedenle Ananas soymak için nereden başlayacağınızı bilmek çok önemlidir. İlk olarak, ananası yıkayın. Meyvelerin üst ve alt kısmını kesmek için keskin bir bıçak kullanın. Günümüzde insanlar ananas soymayı öğrenmek için genellikle ananas nasıl soyulur, ananas nasıl kesilir, ananas nasıl yenir, ananas soyma makinası kullanımı nasıl yapılır gibi sorular sormaktadır. Bizde nasıList ekibi olarak tüm bu soruların cevabını sizin için derledik.

Hemen sayfayı aşağı kaydırarak ananas nasıl soyulur ve ananas nasıl kesilir resimli anlatım olarak adım adım öğrenin!

[YÖNTEM-1] Ananas Seçimi

 1. Ananasın kokusunu alın.

En doğru aromayı elde etmek için ananasın alt tarafını koklayın. Ananas, tatlı ve taze kokulu olmalıdır. Fermantasyonu öneren veya tatlılık bulunmayan bir koku tespit ederseniz, o ananası kullanmayın.

 1. Ananasa bakın.

Bir ananasın yanlarında yeşiller olmalıdır, ama ananasın tamamı yeşil olmamalıdır. İyi bir ananas genellikle alt tarafına doğru sarı renktedir. Ananas yüzeyinde morarma görürseniz ananası kullanmayın.

 1. Ananasın üzerine basın.

Ananas sert olmalıdır. Bu elinize biraz sert ve sıkı hissi verecektir. Ananası elinizle bastırdığınızda yumuşak hissediyorsanız, o zaman olgunlaşmıştır. Ananas boyutu için ağır olmalıdır.

ananas nasıl soyulur kesilir

 1. Yapraklarını kontrol edin.

Orta yapraklardan birini çekin. Eğer yaprak kolayca çıkarsa, ananas iyi demektir.


[YÖNTEM-2] Ananas Soyumu

 1. Ananası yan tarafına yerleştirin.

Bir kesme tahtası veya başka bir kesme yüzeyi kullanın.

 1. Alt ve üst kısımlarını kesin.

Her iki taraftan da eşit oranda bir kesim yapın. Kesim yaparken keskin bir bıçak kullanın.

 1. Ananası yukarı bakacak şekilde kaldırın.

Üstünden alta doğru kabuğunun kenarlarından dilimleyin. Mümkün olduğunca ince kesin. Ananasta kalmasını istediğiniz kadar et bırakın; ananasın en tatlı kısmı en dış etidir.

 • Kabuğu soyarken, göz benzeri lekeleri (kahverengi) çıkarmayın, çıkardığınız zaman ananasın lezzetli kısmını kaybedebilirsiniz.

 1. Göz lekelerini çıkarın.

Göz benzeri lekeleri, ananas üzerindeki diyagonal satırlarda sıralanır. Her bir göz noktası setini çıkarmak için diyagonal çizgi boyunca V şeklinde oluk oluk kesin. Kalan etli kısmı kesebilirsiniz.


[YÖNTEM-3] Ananas Kesimi

 1. Ananası halka şeklinde kesin.

Soyulmuş ananası yan tarafı üzerine koyun ve dilimleri yaklaşık çeyrek santim kalınlığında kesin. Bu, ananasın tamamını eşit dairelere ayıracak ve çatal ile kolay bir şekilde tutulmasını sağlayacaktır.

 • Ananas çekirdeği zor çıkar ama yenilmesi sağlık açısından olumludur.
 • Çekirdekleri halka olarak kesebilirsiniz. Bunun için hamur kesici kullanabilirsiniz.

 1. Ananasları parçalara ayırın.

Ananası uzunlamasına kesin. Ananasın her çeyreğinden çekirdeği kesin ve daha sonra her çeyreği tekrar yarım uzunlukta kesin. Şeritlerin her birini aşağı yatırın ve bunları parçalara ayırın.

 • Bir ananas, yaklaşık 4 bardak parça verir.

 1. Ananasınızı tarifinize veya yemeğinize ekleyin.

Tamamen egzotik bir meyve olan ananası yoğurt, ezilmiş fındık, milkshake vb. içeceklerinize ya da bir yemek yanında veya tatlı üzerine ekleyerek servis yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir >> Milkshake Nasıl Yapılır?


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]

Sıradaki nasıList ↓

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail