Evcil Hayvan Bakımı Nasıl Yapılır?

Tüm insanların olduğu gibi evcil hayvanlarında bakıma ihtiyacı vardır. Bu içerğimizde evcil hayvan bakımı nasıl yapılır, evcil hayvanların bakımı nasıl yapılır, evcil hayvanların bakımı ve beslenmesi hakkında bilgi ve nasıl dostça bir ilişki kurabileceğinizi nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Hemen sayfayı aşağı kaydırarak evcil hayvan bakımı nasıl yapılır resimli ve adım adım öğrenin!

[YÖNTEM-1] Evcil Hayvan Bakımı Adımları

  1. Evcil hayvanınızın ne istediğini bilin.

Her zaman evcil hayvanınızın hisleri olduğunu unutmamalısınız. Tıpkı insanlar gibi, özgürlük, iyi yemek, eğlence, eğlence, hüzün, mutluluk vb. akut duygulara sahiptirler. Bir evcil hayvan bir insan olmayabilir ama duyguları ve ihtiyaçları çok benzerdir. Onlar, duygularını bize ifade edemeyebilirler. Ama onlar sadece bizim gibi hissederler, insanlar gibi hoşlanırlar ve acı çekerler.

  1. Yaşama alanlarını her zaman büyük tutun.

Evcil hayvanınızı küçük bir kafeste yaşatmayın. Her zaman büyük bir kafes seçimi yapın.

  1. Onları ailenin bir ferdi gibi davranın.

Her bir evcil hayvan sahibinin, evcil hayvanını ailesinin bir ferdi gibi kabul etmesi ve ona kendi ailesinin bir üyesi gibi davranması temel sorumluluklarıdır.

  1. Evcil hayvanınızı anlayın.

Evcil hayvanınızı okuyun ve öğrenin. Bu sayede kendi ihtiyaçlarını anlayabileceksiniz. Onun vücut dilini anlamaya çalışın. Onunla ya da onunla daha fazla zaman geçirmek, ilişkinizi güçlendirecek ve evcil hayvanınızı daha iyi anlamanızı sağlayacaktır. Yeni çevrede rahat olan bir evcil hayvan saldırgan olabilir. Bu evcil hayvanlar aileler veya yaşlılar için idealdir. Öte yandan, meraklı ve aktif kişilikler evcil hayvanlar için uygun değildir. Yani 10 yaşın altındaki çocuksuz aileler için idealdir.

  1. Evcil hayvanınızın ne tükettiğini iyi bilin.

Evcil hayvanlar doğada özgürce yaşayan hayvanlar gibi değildir. Onun neyi tüketip neyi tüketmediğini iyi bilin.

  1. Evcil hayvanınızı özgür bırakın.

Evcil hayvanınızın özgürlüğünden yararlanmasına izin verin. Uykusunu rahatsız etmeyin ve kapalı bir atmosferde bırakmayın (Balıklar hariç).

evcil hayvan bakımı

  1. İstediklerini yaptırın.

Evcil hayvanınızın zararlı olan bir kişi ile iletişime geçmesine izin verin, bir sebebi olabileceğinden ama ifade edemediği için onu rahatsız etmemeye çalışın.

İlginizi Çekebilir >> Evde Köpek Bakımı Nasıl Yapılır?


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail