Facebook Hesap Çalma Nasıl Yapılır?

Facebook hesap çalma ve facebook şifre kırma olarak geçen sene hazırladığımız içeriği sizler için yeniledik.

İnternet üzerinde çok arananlar arasında yer alan facebook hesap çalma ya da facebook hackleme ile ilgili hazırlanan nasıList içeriğinde hesap çalma nasıl yapılır mantığını çözerek buna karşı önlemler almayı öğreneceksiniz.

Facebook Hesap Çalma 2020

Sosyal medya denince akla gelen ilk platformlar arasında yer alan Facebook üzerinde bulunan kullanıcılar tarafından yapılan hesap nasıl çalınır aramalarına cevap niteliğinde bulunan yazımızı güncelledik. Artık hesabı çalma olayını öğrenerek buna karşı önlemler alabilirsiniz.

Facebook Hesap Çalmada Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Facebook üzerinde kullanıcılar arasında en kolay hesabı ele geçirme yöntemi olarak bilinen yeni şifre talebinde bulunma yöntemi ile şifremi unuttum seçeneği üzerinden mail adresinizi bulmaya çalışılmasıdır. Bir diğer yöntem olan Keylogger programı ile de facebook şifresi ele geçirilmektedir. Bu program sayesinde mobil cihazınızda yaptığınız her dokunma hareketi kayıt altına alınmakta olup dolayısıyla şifreniz kolayca deşifre olabilmektedir. Bu yöntemler arasında en etkili yöntem ise dns yönlendirmesi adı verilen yöntemdir. Bu yöntemde sahte bir facebook giriş sayfasına yönlendirilen kullanıcı giriş ekranı üzerinde girdiği bilgileri kolaylıkla ele geçirilir.

Facebook Hesap Çalma Yeni Yöntem

Facebook hesabı ele geçirme yöntemleri arasında 2020 yılında sıklıkla kullanılan ve yeni yöntem olarak kabul edilen kaydedilen yıldızlı şifreleri görme yöntemi sayesinde kolaylıkla hesabı çalabilir ve karşı tarafın şifresini öğrenebilirsiniz.

Facebook Hesabı Nasıl Çalınır?

Facebook hesabı çalmak isteyen kullanıcılar için bu işlemin yasal olmadığını belirtelim. Bunun için başvuracağınız yollardan herhangi biri işlemde kendi hesabınızın da kapanma riski olduğunu unutmayın. Bu işlem için masaüstü bilgisayarınızı kullanabilirsiniz.

Facebook Hesap Çalma Önleme

Yukarıda anlatılan yöntemlere göre hesabınızı güvene almanız mümkün. Bunun için ilk olarak güçlü bir facebook şifresi kullanmanız gerekmektedir. Mobil cihazınıza 3.parti bir uygulama yüklememenizi de öneririz bu uygulamalar şifrelerinizi kayıt altına alarak başkalarının eline geçmesine neden olmaktadır. Öte yandan hesabınıza beğeni ve yorum gibi sahte işlemleri uygulamayın bunlarda yine hesabın başkalarının ele geçirmesine neden olur.

Facebook Hesap Çalma Video Anlatım

Size anlatılan işlemlerin sonucunda facebook hesabı çalma işlemini öğrenmiş ve bu işlemlere karşı nasıl koruma almanızı öğrenmiş bulunmaktasınız.

Bu içerik hoşunuza gittiyse Facebook Yorum Kapatma Nasıl Yapılır? adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail