Hollanda Vizesi Türleri Nelerdir, İçerikleri Nedir

Hollanda vizeleri, seyahat sebebine ve süresine göre değişiklik göstermektedir. hollanda vizesi kendisi içerisinde farklı türlere ayrılır, bu türler şu şekildedir;

 C Tipi Vize

 Hollanda Turistik Vizesi

 Hollanda Ticari, İş ve Fuar Ziyaretleri Vizesi

 Hollanda Aile, Akraba Ziyaret Vizesi

 Hollanda Kültürel, Sportif Faaliyet ve Konferans Katılım Vizesi

 Hollanda Kısa Süreli Öğrenim ve Staj Vizesi

 D Tipi Vize

 Hollanda Transit Vizesi

 Antiller Vizesi

 C Tipi Vize

 C tipi vizeler, 90 günü geçmemek kaydıyla verilen vize türlerini kapsamaktadır. Sıklıkla kısa seyahatler için tercih edilmektedir. C tipi vize, Schengen vizesi olarak da bilinmekledir. Schengen vizesi ile sadece Hollanda’da değil diğer ülkelere de gidebilirsiniz. Schengen vizeleri için pasaportun türü oldukça önemlidir.

 Hollanda Turistik Vize

 Turistik vizeler, 90 güne kadar kullanılabilen ve sadece ülkeyi gezmek amacıyla verilen vizelerden biridir. Schengen vizeleri arasında en sık tercih edilen türlerden biridir. 

 Hollanda Ticari, İş ve Fuar Ziyaretleri Vizesi

 Davetiye sahibi olan kişiler iş, fuar ya da ticari ziyaretleri için bu hollanda vizesi türüne başvurarak ülkeye giriş yapabilirler. Ancak bunun için iş ortaklarından davetiye alınması zorunludur.

 Hollanda Aile, Akraba Ziyaret Vizesi

 Hollanda’da yaşayan aile bireyiniz, akrabanız ya da arkadaşınız olması halinde onları ziyaret etmek için bu vize türüne başvuruda bulunabilirsiniz. 90 günü geçmeyecek olan ziyaretler için bu vize türü kullanılabilir. Bu vize için, belediyelerden davetiye mektubu alınması gerekmektedir.

 Hollanda Kültürel, Sportif Faaliyet ve Konferans Katılım Vizesi

 Hollanda kültürel, sportif faaliyet ve konferans katılım vizesi, 180 günlük kullanımı olan bir vize türüdür. Ancak bu vizeyi toplamda 90 günü aşmayacak bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Bu vize ile faaliyetlere katılım gösterebilirsiniz. 

 Hollanda Kısa Süreli Öğrenim ve Staj Vizesi

 Öğrenciler için verilen bir vize türüdür. Yaz döneminde kısa süreli öğrenim görmek ya da staj yapmak isteyen öğrenciler bu vize türüne başvuruda bulunabilirler. 90 günlük bir vizedir. 

 D Tipi Vize 

 D tipi vize diğer ismiyle uzun süreli vize 90 günden fazla yapılacak seyahatler için tercih edilen bir vize türüdür. Uzun süreli eğitimler, aile işlemleri ya da oturma izni için bu vizenin alınması gerekmektedir.

 Hollanda Transit Vizesi

 Hollanda’da yer alan bir havalimanından, Schengen üyesi olmayan bir ülkeye gidecek olan kişilerin Hollanda transit vizesi alması gerekmektedir.

 Antiller Vizesi

 Hollanda Krallığı içerisinde yer alan Aruba, Bonaire, Curaçao, Saba ve St Maarten bölgelerini ziyaret etmek isteyen kişilerin alabileceği bir hollanda vizesi türüdür. Bu vize 90 günlük bir vizedir. Kısa sürelidir ve 90 günün sonunda uzatılamaz. Uzun süre kalmak isteyen kişilerin oturma izni alması gerekmektedir.


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail