Instagram Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram dondurma nasıl yapılır, Instagram dondurma linki ve Instagram hesap dondurma
bu nasıList içeriğinde öğrenin.

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan popüler sosyal medya platformu Instagram kullanıcıları arasında yoğun olarak sorulan; Instagram hesabı dondurmak nasıl yapılır sorusunun cevabını en basit, resimli ve video anlatım olarak sizler için derledik.

Instagram Nasıl Dondurulur?

Instagram dondurma

Popüler sosyal medya platformu Instagram üzerinde Instagram hesabı dondurma işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  • Bilgisayar ya da mobil cihazınızla internet tarayıcısı üzerinden Instagram hesabınıza kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapın.
  • Gelen sayfa üzerinde “Profil Düzenle” seçeneğine tıklayın.
  • Profil düzenleme sayfasının en altında bulunan “Hesabı Geçici Olarak Kapat” seçeneğine tıklayın.
  • “Hesabı Neden Kapatıyorsun?” sorusunu yanıtlandıktan sonra, Instagram hesap şifrenizi yeniden girerek hesap dondurmayı tamamlayın.

Kısa yol olarak; Instagram dondurma linki Türkçe tıklayın

Instagram Hesabı Dondurma Video Anlatım

Instagram Hesap Dondurmak İşlemi Ayrıntılar

Yukarıda yaptığınız Instagram hesabını dondurmak işleminden sonra hesabınız geçici olarak kapatılacaktır. Daha sonra tekrar aktif duruma getirmek istediğiniz zaman giriş alanından tekrar hesabınızı aktif duruma getirebilirsiniz. Instagramı dondurmak adlı işlemi sadece masaüstü bilgisayar ya da mobil cihazınızda bulunan internet tarayıcısı üzerinden instagram dondurma linki Türkçe üzerinden siteye erişerek yapılabilmektedir. Uygulama ekranı üzerinde bu seçenek henüz aktif değildir.

Dondurulmuş Instagram Hesabı Tekrar Ne Zaman Aktif Olur?

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra hemen açabilirsiniz; ancak dondurulan Instagram hesabını açmak bazen 24-48 saat gibi bir zamanı bulabilir. Yani dondurduğunuz Instagram hesabına tekrar giriş yapmak için bu süreyi beklemeniz gerekebilir.

Bu durumda “Kullanıcı adı veya şifre yanlış” uyarısıyla karşılabilirsiniz. Ancak belirttiğimiz gibi endişelenecek bir durum söz konusu değil. Kısa bir süre sonra hesabınız yeniden aktif hale gelecektir.

Tekrar dondurma işlemini yapabilmek için 1 hafta beklemeniz şart. Instagram, bu 1 hafta şartını kullanıcıların bu işlemi sürekli kullanmaması için uyguluyor.

Instagram dondurmak adlı işlemi yaparak kullanıcılar Instagram hesaplarını diledikleri sürece kapatabilir. Instagram hesaplarını geçici olarak kapatmak isteyen kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biri de dondurulan hesaplarını ne zaman geri aktif olunacağı sorusunun cevabı öğrendiniz.

Bu içerik hoşunuza gittiyse Instagram Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır? adlı içeriğe de göz atabilirsiniz.


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail