Tebligat Sorgulama Nasıl Yapılır? [2020 Yeni Yöntem]

PTT tebligat sorgulama nasıl yapılır bu nasıList içeriği sayesinde kolayca öğreneceksiniz.

Geçtiğimiz yıl sizler için hazırladığımız ve milyonlarca kişi tarafından okunan içeriği 2020 yılında yeniden güncelleyerek yeniden yayına aldık.

PTT Tebligat Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

PTT tebligat nasıl sorgulanır sorusu birçok insanın merak ettiği konuların başında geliyor. PTT kullanarak bulundukları yerden kargo aracılığıyla teslimat yapan insanlar PTT tebligat sorgulama yoluyla kargo durumlarını kolayca öğrenebiliyorlar. Binlerce insan için merak konusu olan PTT tebligat sorgulama işlemini nasıList ekibi olarak sizler için ele aldık.

PTT Tebligat Sorgulama İşlem Sırası

Aşağıda bulunan işlem sırasını takip ederek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz;

  • e-Devlet resmi web sitesine kimlik bilgileriniz ile giriş yapın; e-Devlet resmi web sitesi kullanıcı girişi sayfası (https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/) üzerinde T.C Kimlik Numaranız ve e-Devlet şifreniz ile giriş yapın.
  • Kişisel e-Devlet anasayfası üzerinden “Kurumlar” seçeneğini seçin; Kişisel e-Devlet hesabınız üzerinde başarılı bir şeklide giriş yaptıktan sonra kendi e-Devlet anasayfanıza yönleneceksiniz burada “Kurumlar” seçeneğini tıklayın.
  • Tüm Kurumlar sayfasından “P” harfini seçerek devam edin; Yeni açılan Tüm Kurumlar sayfasındaki harfler üzerinden “P” harfi butonuna tıklayın.
  • “PTT Kayıtlı Gönderi Takibi” yolunu kullanarak devam edin; e-Devlet kapsamında PTT tarafından kayıtlı gönderi takibi üzerinden ptt tebligat sorgulamayı kolayca yapabileceksiniz. Bunun için açılan sayfa üzerinde listede 2. sırada bulunan “PTT Kayıtlı Gönderi Takibi” seçeneğine tıklayın.
  • Gönderinizin “Barkod Numarası” ile “Güvenlik Resmi” alanlarını doldurun; Gönderinizi gönderdiğinizde aldığınız barkod numarasını ve sayfada bulunan güvenlik resmini doğru bir şekilde doldurduktan sonra “Sorgula” butonuna tıklayın.

Önemli bilgiler;

  • Kargo, APS Kurye, Taahhütlü, Tebligat, Telgraf, yurtiçi/yurtdışı kayıtlı mektup postası gönderileri, koli, APG ve TURPEX gönderileri alıcısına teslimine kadar geçtiği her sevk noktasında kayıt altına alınmaktadır. Aşağıdaki alana gönderinizin barkod numarasını girerek takip işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • e-Devlet’in sağladığı bu hizmeti kullanarak, kayıtlı yurtiçi ve yurtdışı gönderilerin durumunu takip edebilirsiniz.

PTT Tebligat Sorgulama Resimli Video Anlatım

Bu içerik hoşunuza gittiyse Iphone Zil Sesi Yapma Nasıl Yapılır adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail