Tişört Sipariş Edecekler… Tişört Ölçüsü Nasıl Belirlenir?

Son dönemlerde rahat giyim modası oldukça popüler hale gelmiştir. Bu modadan dolayı herkesin dolabında mutlaka birden fazla tişört bulunmaktadır. Tişörtlerin düz siyah ya da beyaz, desenli, renkli olmalarının yanı sıra bisiklet veya bisiklet yaka seçimleri mevcuttur. Ayrıca, oversize, fit veya standart kesim olmaları da çeşitliliklerini arttırmaktadır. Her mevsim ve her ortam için tasarlanmış olan tişörtler şık ve stil sahibi erkeklerin dikkatlerini çekmektedir. Özellikle internette üzerinde erkek tişört araması yapıldığında oldukça farklı model seçenekleri karar vermekte de güçlük yaratmaktadır. Bunun yanında tişört seçiminde bedene uygun tercihler yapmakta oldukça önem teşkil etmektedir. Farklı kesimlere sahip tişörtlerin her bir bireyde nasıl duracağı ve rahat kullanımı doğru ölçü belirlenmesi ile ilgili olduğu vurgulanmaktadır.

İnternet Alışverişlerinde Tişört Ölçüsü

İnternetten herhangi bir giysi alımında en çok zorlanan konulardan bir de beden ölçüsü belirlemektir. Oldukça favori sahibi bir tişörtün model üzerindeki duruşu harika görünmektedir. Ancak seçilen bu tişörtün vücut yapısına uygunluğuna dikkat edilmelidir. Bunun için ilk olarak modelin ölçülerine bakılmaktadır. Daha sonra her markanın kalıplarının farklı olduğu göz önünde bulundurulmaktadır. Bu yüzden tişört satın alınırken mükemmel uyumu bulmak biraz daha kolaylaşmaktadır.  

Vücudunun iyi tanınması ve tişörtün buna uygun seçilmesi önemlidir. İnternet alışverişlerinde beden ölçüsü için ise öncelikle omurga dik bir pozisyona getirilir. Sonrasında mezura ile kol altından tüm göğüs çevresi ölçülmektedir. Mezura yardımı ile omuz bitimi ve kol başlangıcının olduğu noktadan ölçü alınmaktadır. Tişörtün olması istenen boyuna dek gövde ölçüsü yine mezura ile belirlenmektedir. Tişörtlerin beden üzerinde duruş ölçülerinde, göğüs ve üst gövde uzunluğu baz alınmaktadır. Buna göre Xsmall, Small, Medium, Large ve XLarge olan harf birimleri kullanılmaktadır. 

İnternetten Tişört Alırken Boy Uzunluğu

İnternet üzerinden tişört sahibi olmak isteyen herkesin dikkat etmesi gereken birçok konu bulunur. Kumaş kalitesi ve kalınlığı, pamuk oranının yüksek olması ilk akla gelenlerdir. Tişörtler özellikle yaz aylarında kullanılmaktadır. Teri emebilecek kumaş seçimi bu yüzden önem taşımaktadır. Canlı renkli baskı kalitesi, dikiş yapısı, tişörtün boyu ve bedeni yine tişört edinirken fark edilmesi önemli başlıklardır. İdeal boy ölçülerine sahip bir tişörtün üstte duruşu hemen kendini göstermektedir. Tunik tarzında kalça altında durması veya badi yani fit modellerdeki kısa boyda olması satışı yapılan tişörtlerde farklılık içermektedir. Tişörtün çok uzun veya kısa olması duruşu etkilemektedir. Tişört seçimlerinde boy uzunluğunun dikkat edilmesi gerekmektedir. İdeal boy kalça kemiğinin tam altında bitmektedir. Kalça üzerinde ve kalçanın çok altında durmamalıdır. Tişört boyu önemli bir çizgi olmaktadır. Bunun yanında son dönemlerde oldukça popüler olan oversize kesimler de ise tişört boy uzunluğu fazladır. Bu durum tişörtün kalıp yapısıyla uyumlu olmaktadır.


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]

Sıradaki nasıList ↓

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail