Whatsapp Web Telefondan Telefona Nasıl Kullanılır?

Whatsapp uygulamasını bilgisayarlarınızda da kullanabiliyorsunuz. Whatsapp web telefondan telefona nasıl kullanılır? Sorusuna yanıt vermeden önce isterseniz uygulamanın işlevselliğine ve kullanım amacına da hep birlikte göz atalım. Whatsapp, online iletişimi aktif hale getiren ve metin gönderiminin yanı sıra aynı zamanda görsel ve ses dosyası iletimini de mümkün kılan ücretsiz uygulamalardan bir tanesidir.

Gerçek bir sohbet programından bahsediyoruz ve internet bağlantınız olduğu takdirde sizler de dilediğiniz noktadan iletişim kurabiliyor ve arkadaşlarınız ile sohbet etme fırsatı buluyorsunuz. Bu uygulamanın en önemli avantajlarından bir tanesi de görüntülü konuşmaya fırsat sağlıyor oluşudur. Dilerseniz konferans şeklinde de görüşmelerinizi daha kalabalık bir hale getirebilir ve hatta toplantılarınızı da yapabilirsiniz.

Whatsapp Web Telefondan Telefona

  • Bilgisayarınızdan web.whatsapp.com adresine giriş yapın ve hemen ardından cep telefonlarınızdan whatsapp uygulamasını açın.
  • Ayarlar-Whatsapp web adımlarını takip ederek bu süreci tamamlayabilirsiniz.
  • Hemen ardından bilgisayarlarınızda karşınıza çıkacak olan QR kodu cep telefonu kamerası ile okutun.
  • QR kod taraması başarılı olduğu takdirde sizler de whatsapp web uygulamasını aktif hale getirmiş oluyorsunuz ve artık dilediğiniz cihaz üzerinden yazışmalarınızı yapabilirsiniz.

Whatsapp Web İçin Ücret Ödüyor Muyum?

Whatsapp uygulaması için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz ve bu durum Whatsapp web için de geçerlidir. Tamamen ücretsiz kullanım sağlayabiliyorsunuz ve eğer bilgisayar başı bir işe sahip iseniz, whatsapp web sayesinde sohbet etmekten de geri kalmayacaksınız.

Sürekli olarak telefonu elinize alıp tekrar bırakmak yerine klavyelerinizi kullanabilir ve sohbeti de hızlandırabilirsiniz. Bu uygulamanın ne denli işlevsel bir uygulama olduğunu daha önce de aktarmıştık ve bu tür özellikler sayesinde çok daha etkileyici bir hal aldığını da görebiliyoruz.

Whatsapp Web QR Kod Okumuyor?

Sayfayı yenilemeyi denediniz mi? Cep telefonlarınızı aktif hale getirene kadar uzun bir süre geçtiyse eğer sayfayı yenileyerek işlemi bir kez daha tekrar edebilirsiniz. Bun rağmen kod okumada sorun yaşıyorsanız eğer cep telefonu ile ilgili bir sıkıntı olabilir. Yeniden başlatmanızı tavsiye ediyoruz ve sonrasında işlemi tekrar edebilirsiniz.

Tüm bu adımlara rağmen sonuç elde edemiyorsanız eğer telefonlarınızı sıfırlamayı deneyebilirsiniz. QR kod ile ilgili bir sıkıntı olacağını düşünmüyoruz çünkü bu kod size özel olarak tanımlanıyor ve her defasında yenileniyor.

Whatsapp Web Kullanım Amacı Nedir?

Whatsapp web aracılığı ile metin destekli yazışmaları sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Aynı şekilde akıllı cihazlarınız ile yapabileceğiniz birçok şeyi de yine whatsapp web üzerinden yerine getirmeniz mümkündür. Dosya gönderiminde bulunabilirsiniz ya da arkadaşlarınız ile video paylaşabilirsiniz. Bununla birlikte ses dosyaları konusunda da sorun yaşamayacaksınız ve ses kaydı yaparak arkadaşlarınıza iletebiliyorsunuz.

Görüntülü konuşma henüz aktif değil ancak yakın zamanda bunu da yerine getirebileceğinizi belirtmek istiyoruz. Whatsapp web detayı ile birlikte whatsapp kullanımı çok daha popüler hale geldi diyebiliriz. Düşünsenize bilgisayar başındasınız ve sürekli olarak telefonunuzu elinize almanız gerekiyor. Bu durum hem zaman kaybı hem de işinizi etkileyecek unsurlardan bir tanesidir ancak bilgisayar ekranında yer alan bir sohbet penceresine geçiş yapmak emin olun çok daha kolay ve hemen ardından pencereyi simge durumuna küçülterek işinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Çok ince düşünülmüş bir özellikle ve kısa süre içerisinde milyonlarca insan tarafından tercih edilmesinin asıl nedeni de budur. Sizler de yazımızda belirtilen basit adımları takip ederek uygulamayı aktif hale getirebilir ve bilgisayarlarınızdan ya da tabletlerinizden de sohbet etme fırsatına sahip olabilirsiniz.


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail