7 Dakikada Fitness Nasıl Yapılır?

7 dakikada fitness nasıl yapılır, vücut geliştirme kısa yoldan nasıl yapılır gibi onlarca soru soran vücut geliştirmek isteyen kişiler, nasıList ekibinin sizin için hazırladığı içeriği okuyun.

Hemen sayfayı aşağı kaydırarak 7 dakikada fitness nasıl yapılır resimli anlatım olarak adım adım öğrenin!

[YÖNTEM-1] 7 Dakikada Vücut Geliştirme Adımları

 1. Ellerinizi açarak atlayın.

Bacaklarınızı açarak ellerinizi havada birleştirin bu hoplama hareketini tekrarlayın. Bu hareket endorfin salgılamak için idealdir. Aynı zamanda vucudunuzu ısıtmayı sağlar.

 1. Bir duvara yaslanarak oturma pozisyonunda durun.

Bu egzersiz oturma pozisyonunda duvara yaslanarak yapılır. Bu hareketi yaparken kalça ve dizlerinizde iki dik açıya sahip olmalısınız. Roma Koltuğu olarak da bilinen bu egzersiz, kuadriseps kaslarınız için olumludur.

 1. Şınav pozisyonunda çalışın.

Şınav olarak bilinen bu hareket, yerde sırtüstü uzanıp, vücudunuzu yukarı ve aşağı kaldırdığınız bir alıştırmadır. Omuz ve göğüs kaslarınız için harikadır.

 1. Mekik pozisyonunda çalışın.

Mekik benzeri bu hareket vücut geliştirme ve fitness yaparken en meşhur hareketlerden birisidir. Bu hareketin mekikten tek farkı dişlerinizin bükülmüş olmasıdır.

 1. Bir sandalye üzerinde merdiven hareketini yapın.

Bir sandalye aracılığıyla bir ayağınız sandalye üzerinde diğeri yerde olarak bu hareketi yapın. Bacak kaslarını geliştirmek için güzel bir harekettir. Geliştiğinizde hareketi arttırın.

 1. Dizleriniz üzerinde inip yükselin.

Dizlerinizi 45 derece bükün ve ellerinizi ileri doğru uzatın. Bu hareketi tekrarlayın. Mükemmel bir vücuda sahip olmak için bunu mutlaka yapın.

 1. Sandalye üzerinde triseps kaslarınızı çalıştırın.

Sandalye üzerinde elleriniz arkada kalacak şekilde tutun. Bacaklarınızı uzatabildiğiniz kadar uzatın. Aşağı-yukarı çalışın. Omuzlarınızı içerde tutmaya özen gösterin.

 1. Dirsekleriniz üzerinde şınav hareketini yapın.

Normal şınav hareketine göre bu harekette tüm vücut ağırlığınızı dirsekleriniz ve ayak parmaklarınız üzerinde tutun. Sırtınızın düz olmasına dikkat edin.

 1. Dizlerinizi kendinize doğru çekerek koşu hareketi yapın.

Orta hızda koşu hareketini bacaklarınızı kendinize doğru çekerek yapın. Bu egzersizi bacaklarınızı çalıştırmak için idealdir.

 1. Dizleriniz üstünde durun.

Bir dizinizi 45 derece bükün, diğerini geriye doğru uzatın. Bacaklarınızın düz olmasına dikkat edin. Bu hareket sporcular arasında popüler bir harekettir.

 1. Yan tarafınıza uzanarak bir elinizi havaya kaldırın.

Vücudunuzu yan tarafa doğru uzatın. Bir eliniz yerde iken diğer kolunuzu havaya kaldırın. Aynı hareketi diğer tarafınıza da uygulayın.

 1. Eliniz belinize koyarak yan tarafınıza uzanın.

Bir önceki adımdaki harekete göre tek fark yerde olmayan elinizi belinize koyun.

 • 7 dakikada fitness hareketlerini tekrarlayarak vücudunuza kolayca şekil verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir >> Hızlı Vücut Geliştirme Hareketleri Nasıl Yapılır?


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail