Elmacık Dolgusu Nedir?

Elmacık dolgusu yanakların yeterli ölçüde hacimli görünmesi için başvurulmuş olan estetik bir cerrahi uygulamadır. Yüz bölgesindeki hatlarda altın oran oldukça önem arz eder. Elmacık kemiği dolgusu ise bu altın oranın yakalanabilmesi bakımından kilit rol teşkil eden bölgelerden biridir. Elmacık bölgesinin gerekliliği ve ideal bir hacimde olması bireyin Keskin biçimde çene hattı olmasına yardımcı olur. Bu zaman içinde yüz ters bir üçgen görüntüsünden düz bir üçgen görüntüsünü dönüşür.

Elmacık Dolgusu Nasıl Yapılır

Elmacık dolgusu iki farklı şekilde uygulanabilir. Buna göre işlem esnasında eğer hyalünorik asit kullanılarak uygulanacak ise işlem öncesinde kişiye anestezik bir tür krem sürülür. Krem sürüldükten sonra yaklaşık 30 dakika içerisinde etkisini göstermeye başlar. Daha sonrasında hastaya uygun olan dolgu uygulamasına geçilir.

Ancak elmacık dolgusu işleme yağ enjeksiyonu kullanılarak uygulanacak ise işlem öncesinde kişiye Liposuction yöntemi uygulanarak yağ alınması ve yüz bölgesine enjekte edilmesinin mümkün hale getirilmesi gerekir. Daha fazla bilgi için https://www.dryusuftopal.com/elmacik-kemigi-dolgusu/ sesini ziyaret edebilirsiniz.


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail