Klasöre Şifre Koyma Nasıl Yapılır?

Klasöre şifre koyma için yaptığınız arama sonuçları arasında karşınıza çok farklı sonuç çıkıyor ve bizde sorunun cevabını sizler için paylaşıyoruz.

Başkalarının görmesini istemediğiniz klasörde bazı dosyalar mı var. Ya da belki klasörü karıştırıyorlar ve onları gizlemek mi istiyorsunuz? İşte klasör gizlemenin ve dosya şifre koyma gizlemek için kullanmak isteyebileceğiniz birkaç farklı yol.

Klasöre Şifre Koyma

klasöre şifre koyma

Klasöre Gizleme Windows

Yalnızca birkaç klasörü görünümden gizlemeyi düşünüyorsanız, Windows bunu yapmak için yerleşik bir seçeneğe sahiptir. Bunu gerçekleştirmek isterseniz, işlem gerçekten çok kolay. Gizlemek istediğiniz klasörü yeni bir klasör oluşturun ve içine gönderin Windows’un Dosya Gezgini’ni açın ve gizlemek istediğiniz klasöre veya dosyaya gidin. Sağ tıklayın, “Özellikler” i seçin ve beliren menüde “Gizli” kutusunu işaretleyin. “Tamam” a tıkladığınızda klasör görünmeyecektir.

Daha sonra klasöre erişmeniz gerekiyorsa, Dosya Gezgini’ndeki Görünüm menüsünü tıklayarak ve “Gizli Öğeler” kutusunu işaretleyerek gizli dosyaları gösterebilirsiniz. (Windows 7’de, Organize Et> Klasör ve Arama Seçenekleri’ne gitmeli ve bunun yerine Görünüm sekmesinde “Gizli Dosyaları, Klasörleri ve Sürücüleri Göster” i seçmelisiniz.)

Unutmayın: Bu dosyalarınızı hiçbir şekilde korumaz, sadece görünümden gizler. En ufak bir bilgi birikimine sahip olan herkes bunları kolayca bulabilir.

Klasöre Şifre Koyma Windows

Dosyalarınızı gizlemenin tek güvenli yolu klasöre şifre koyma programsız seçeneğidir. Şifreleme, şifreniz olmadıkça verilerinizi anlaşılmaz bir karmaşaya dönüştürür. Windows, dosyaları şifrelemek için yerleşik bir yöntem içerir ve şifreyi kullanıcı hesabınıza bağlar; böylece dosyaları yalnızca doğru kullanıcı olarak giriş yaptıysanız görebilirsiniz.

Bununla ilgili talimatları bu kılavuzun “Şifreleme Dosya Sistemini Kullanarak Şifreleme” bölümünde görebilirsiniz (görmek için son bölüme ilerlemeniz gerekir). Tek yapmanız gereken bir dosya veya klasörü sağ tıklamak, Özellikler’i seçmek, Gelişmiş’e gitmek ve İçeriği Güvenli Verilere Şifrele onay kutusunu işaretlemek.

Bu yöntemin tek dezavantajı, şifrelemeyi kullanıcı hesabınıza bağlamasıdır. Bu, birinini dosyaları Windows hesabından açmaya çalıştığında, açmayacakları anlamına gelirse, ancak bir hesap paylaşırsanız veya oturum açarken bilgisayarınızdan uzaklaşırsanız, hesap açabilir. PC’deki herhangi bir dosya kadar kolay gör. Bu yüzden her adım attığınızda bilgisayarı kilitlediğinizden veya oturumu kapattığınızdan emin olun, aksi takdirde şifreleme hiç kimseyi durdurmaz.

Klasöre Şifre Koyma Telefon

Klasöre Şifre Koyma için mobil telefon üzerinde, Folder Lock isimli uygulamayı indirmeniz yeterlidir. Android Telefonlardaki kişisel dosyalarınızı, fotoğraflarınızı, videolarınızı, belgelerinizi, kişilerinizi, cüzdan kartlarınızı, notlarınızı ve ses kayıtlarınızı parola korumanızı sağlar.

Folder Lock indirmek için tıklayınız..

Bu içerik hoşunuza gittiyse Instagram Story İndirme Nasıl Yapılır?
adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]

Sıradaki nasıList ↓

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail