Parfüm Nasıl Seçilir?

Doğru parfümü seçmek göz korkutucu bir iş olabilir. Pek çok farklı çeşit ve kokuyla, karşılaştığınızda fazla düşünmeden hemen birini seçmelisiniz. Şimdi nasıList ekibi olarak parfüm nasıl seçilir ya da bir diğer tabirle parfüm seçimi nasıl yapılır sizin için detaylı olarak derledik.

Hemen sayfayı aşağı kaydırarak parfüm nasıl seçilir resimli anlatım olarak adım adım öğrenin!

[YÖNTEM-1] Parfüm Seçimi Adımları

  1. Fiyat noktasında karar verin.

Parfüm lüks bir gerçtir ve maliyeti ürünler arasında büyük ölçüde değişebilir. Bazı parfümler 50 TL altında, diğerleri ise yüzlerce hatta binlerce TL’ye kadar çıkabilir.  Alışverişe çıkmadan önce, bir parfüm üzerinde ne kadar para harcamak istediğinize karar verin.

  1. Başkalarına ne tür bir parfüm kullandıklarını sorun.

İşyerinizde, trende ya da sınıfta kısaca nerede olursanız olun, etrafınızdaki kokulardan haberdar olun. Gerçekten hoşunuza giden bir şeyin kokusunu alırsanız, kullanıcıya ne tür bir parfüm olduğunu sorun. Satın alacağınız kokuyu iyi tanıyın.

  1. Parfüm için alışverişe giderken kokuları kullanmayın.

Parfümünüz için alışveriş yaparken, vücut losyonu, vücut spreyleri veya güçlü kokulu deodorant gibi kokulu cilt ürünleri kullanmayın. Bu kokular parfümün kokusunu bozup karışabilir.

  1. Bir arkadaş edinin.

Kararınızı vermenize yardımcı olması için bir arkadaşınızı yanınızda getirmeyi düşünün. Özellikle parfüm bir hediye ise, alıcıyı bilen başka bir kişinin girdisi çok yararlı olabilir.

  1. İnternet mağazalarını araştırın.

Dikkatle ziyaret ettiğiniz mağazaları seçin. Mağazaların bilgili bir kadroyla tanınmış olduğundan ve kişiselleştirilmiş müşteri hizmeti sunduğundan emin olun. Ayrıca, baktığınız mağazaların fiyat aralığınızda olduğundan emin olun.

  1. Yardım için bir satış görevlisi isteyin.

. Şimdiye kadar aradığınız koku konusunda iyi bir fikre sahip olmalısınız. Mevcut bir satış görevlisine yaklaşın ve doğru parfümü bulmanıza yardımcı olup olmadıklarını sorun.

  1. Parfüm şişesini koklayın.

Parfümü test ederken, önce şişeyi koklayın. Bu size parfümü beğenip beğenmediğinize dair bir gösterge verecektir. Eğer kokuyu beğenmezseniz, vücudunuza püskürtmediğinize sevineceksiniz.

  1. Parfümü test edin.

Eğer gerçekten bir parfümden hoşlandıysanız ve bunun olabileceğini düşünürseniz, bileğinize veya dirseğinizin kıvrımına küçük bir miktar püskürterek parfümü test edin.

  1. Parfümü satın alın.

Hoşunuza giden parfümü kasaya yönelerek satın alın.

İlginizi Çekebilir >> Doğal Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]

Sıradaki nasıList ↓

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail