Selanik Örgü Nasıl Yapılır?

İçerik yöntem ve 3 adımdan oluşuyorSoru & Cevap

Şiş ve yün ile yapılan örgü çeşidi olan selanik örgü, 2 sıra örgü normal örgülerdeki 1 sıra örgüye denk gelir ve oldukça kalın bir örgüdür. Özellikle salaş hırka ve şal örerken kullanılan Selanik örgüsü patik ve diğer el işlerinde de kullanılmaktadır. Bizde nasıList ekibi olarak çokça sorduğunuz selanik örgüsü nasıl yapılır sorusunun cevabını sizler için derledik.

Hemen sayfayı aşağı kaydırarak selanik örgü nasıl yapılır adım adım resimli olarak öğrenin.

  1. Selanik örgüsü ilk sırayı örün.

1 kenar ilmek, 1 düz, 1 ters, 1 düz şeklinde devam edin ve sıranın sonunda 1 kenar ilmek atarak selanik örgüsünün ilk srasını örün.

  1. Selanik örgüsü ikinci sırayı örün.

1 kenar ilmek, 1 ters, 1 düz örmeden alın ve şişe bir dolama atın. Sonra 1 ters şekilde devam ederek en sonunda bir ilmek atın.

  1. Selanik örgü üçüncü sırayı örün.

1 kenar ilmek, 1 düz örmeden atın ve şişin üzerine dolama atın. Önceki sırada örmeden attığınız ilmeği dolama ile birlikte ters olarak örün. 1 düz örmeden şişin üzerine dolama yaparak devam edin ve sonunda 1 kenar ilmek olacak şeklinde örün.

  • Önceki sırada örülen şeklin tam tersini bir sonraki sırada örmek bu örgü tekniğinin püf noktası sayılır.

Önerilen İçerik >> Saç Uzatma Nasıl Yapılır?

Bunu paylaşarak sende insanlara yararlı olabilirsin!
nasıList okuyarak bilgileniyorsun

nasıList platformunun temel misyonu insanların öğrenmesine yardımcı olmaktır. Az önce okuduğunuz içeriğin size faydalı olmasını diliyoruz. Yukarıda bulunan paylaşım butonları aracılığıyla içeriği arkadaşlarınızla paylaşarak sizde insanlara yararlı olabilirsiniz.

Bu içeriği okuduğunuzu bize bildirmek için aşağıdaki butona tıklayın. İnsanlara birşeyleri nasıl yapacağını öğretmeyi amaçlayan misyonumuzu desteklediğiniz için teşekkür ederiz.

Konu ile ilgili aklınıza takılanları sorun!
İçerik Bilgileri
Güncelleme:10 ay önce
Görüntülenme:78
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Oy eklemek için bir yıldızı tıklayın
İçerik Bilgileri
Güncelleme:10 ay önce
Görüntülenme:78
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Oy eklemek için bir yıldızı tıklayın