Wifi Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

Wifi şifre kırma 2020 yılında nasıl yapılır en kolay yollardan öğrenerek önlemler alabilirsiniz.

Yaklaşık 2 senedir yayında olan ve milyonlarca kişi tarafından okunan nasıList içeriği wifi şifre kırma pc, programsız ve telefondan rootsuz, APK ve kesin çözüm olarak 2020 yılında yenileyerek güncelledik.

Wifi Şifre Kırma

Wifi şifresi nasıl kırılır sorusu neredeyse tüm kablosuz bağlantı üzerinden internete giren kullanıcılar arasında yoğun olarak sorulan bir soru olmakla birlikte wireless şifre kırma işlemi programı ve programsız olarak yapılabilmektedir. Sizin için hazırlanan bu içerikte öğreneceğiniz işlemler sayesinde sizde wifi şifresi kırmak isteyen kişilere karşı önlemler alabilirsiniz.

Wifi Şifre Kırma Yöntemleri (Yolları)

Son zamanlarda kablosuz internet yani bir diğer adıyla wireless hayatımızda geniş yer almaya başladı. Özellikle yeni nesil modemlerin yaygınlaşması sonucu modem şifresi kırma vb. sorularda artış yaşandı. Aşağıda sizin için verilen popüler şifre kırma yöntemlerini öğrenerek sizde bu işlemin nasıl yapıldığını kavrayarak buna karşı önlemler alabilirsiniz. İşte popüler yöntemler;

[Birinci Yöntem] – Uygulama Kullanımı; Wifi şifreleri güçlü kod yapısına sahip şifrelerdir. Bu nedenle kodları çözmek için bazı üçüncü parti bir şifre kırma programı indir ve cihazınıza kurmanız gerekmektedir. Üçüncü parti uygulamalar güvensiz oldukları için kişisel bilgilerinizi ele geçirebilirler. Bu uygulamaları kullanmanızda fayda olduğunu belirtelim.

[İkinci Yöntem] – Programsız; Wpa2 psk ve wpa tarzı güçlü bir şifreleme sistemi kullanılmayan yani wep gibi basit kodlama yapısına sahip şifreler programsız olarak ele geçirilmektedir. Bunun için bilgisayarınızda bulunan komut istemi arayüzüne gerekli kodları yazmanız yeterlidir olacaktır. Yine bir önceki yöntemde olduğu gibi bu yöntemde de bilinmeyen bir kod ekrana yazdığınızda kişisel bilgilerinizin başkasının eline geçebileceğini unutmayın.

Bilgisayardan Wifi Şifre Kırma PC

Bilgisayar üzerinden wifi şifresi kırmak için en etkili wireless şifre kırma yöntemi olan wifi dumpper ile saniyeler içerisinde wifi ağlarının şifrelerini ele geçirebilirsiniz. Dumpper Programı Kablosuz Modemlerdeki WPS açıkları sayesinde modemlerin wifi şifresini kıran bir programdır. Programın kullanımı oldukça basittir. Bu işlemi yapmak için aşağıdaki talimatları sırayla izleyin;

 • Aşağıda verilen bağlantı üzerinden dumper kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirin.
 • İndirdiğiniz dosya içerisindeki kurulum dosyası üzerine çift tıklayarak dumpper programını bilgisayarınıza yükleyin.
 • Otomatik olarak açılan program ekranı üzerinden “WPS” sekmesine geçerek “Ara” butonu ile wifi ağlarını arayın.
 • Şifre kırma işlemini uygulayacağınız wifi ağını seçerek “Hızlı Başla” butonuna tıklayın.
 • Gelen küçük pencerede yine şifre kıracağınız wifi adını seçin.
 • Yaklaşık 3 dakika içerisinde şifre çözülecek ve wifi ağına bağlanmış olacaksınız.

Dumpper Programını edinmek için tıklayın

Wifi Şifre Kırma Telefondan Android iOS APK (Mobil Cihazlar)

wifi şifre kırma

Son zamanlarda wireless modemler ile cep telefonu üzerinden internet kullanımı artmıştır. İnsanların neredeyese tamamı bilgisayar yerine mobil cihaz ile wifi üzerinden internete girerek, ofis, film ve oyun ile vakit geçirmektedir. Genellikle sosyal medya kullanımında büyük kolaylık sağlayarak internete giren kullanıcılar mobil internet maaliyetleri yüzünden wifi interneti tercih etmektedirler. Android ve iOS işletim sistemli cihazlar için wifi warden şifre kırma olayı bu ufak program sayesinde kolaylıkla yapılmaktadır. Bu işlem için aşağıda size verilen talimatları izleyin;

 • Android ya da iOS işletim sistemli cihazlarınızın market uygulamasını açarak arama kısmına “Wifi Warden” terimini yazarak uygulamayı yükleyin.
 • Yüklediğiniz programı açarak wifi ağları arasından şifresini kırmak istediğiniz ağın üzerine basılı tutarak “MAC Adresi” numarasını kopyalayın.
 • Cep telefonunuzda yüklü internet tarayıcısı uygulaması (Google Chrome vb.) açarak adres çubuğuna (http://wifihack.work/wps-pin-cevirici.html) adresini girin.
 • Kopyaladığımız “MAC Adresi” numarasını gelen alana yapıştırarak “WPS Pin Bul & Oluştur” butonuna tıklayın.
 • Oluşturulan pin numarasını kopyalayarak yeniden “Wifi Warden” uygulamasını açın ardından wifi şifresini kırmak istediğiniz ağ üzerine bir kez tıklayın.
 • Daha sonra “Bağlan” butonuna tıklayarak sırasıyla “WPS Kullanarak Bağlan” ve “PIN Gir” seçeneğini seçerek kopyaladığınız pin numarasını gelen alana yapıştırarak “Bağlan” seçeneğine basın.

Artık wifi şifresini kırdığınız ağa bağlısınız. Tebrikler!

Wifi Şifre Kırma Video Anlatım

Wifi Şifresi Kırma Engelleme (Önleme)

Wifi ağları genellikle şifreli ağlar olduğu için bunu önlemekte güçlü bir şifre kullanmanız sizin için etkili yollardan biri olacaktır. Diğer bir işlemde ise bazı kablosuz modemlerde bulunan wps seçeneğidir. Bu seçenek sayesinde wifi şifreleri kolaylıkla kırılarak ele geçirilebilmektedir. Bu nedenle modeminizi ekranından ya da modem üzerinde bulunan WPS butonu ile wps pin özelliğini kapatarak, wifi şifrenizin kırılmasını kolayca engelleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

En İyi Şifre Kırıcı Nedir?

Wifi şifre kırma programı olarak en iyi şifre kırıcı dumpper olarak bilinmektedir.

Modem Wifi Şifresi Bulma Nasıl Yapılır?

Wifi modemlerde şifre bulmak için 3.parti bir uygulama kullanılarak yapılmaktadır.

Yüzde Yüz Wifi Şifre Kırma Mümkün Mü?

Günümüzde mobil ve PC uygulamaları ile wifi şifre kırma olayı yapılması mümkündür.

Bu içerik hoşunuza gittiyse Instagram Şifre Kırma Nasıl Yapılır? adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail