YouTube Kanal Açma Nasıl Yapılır?

YouTube, internette fark edilmenin mükemmel bir yoludur ve bazı durumlarda, bunu yaşamak için bile kullanabilirsiniz. Bir YouTube kanalı oluşturmak için kanalı bir Google hesabı kullanarak kurmanız ve kanal resmi, bir kanal açıklaması ve bir kanal adı eklemeniz gerekir. Birçok kişi youtube kanalı açma, youtube kanal açma, youtube kanalı açmak istiyorum, youtube kanal nasıl açılır, youtube’da kanal açma ücreti gibi sorular soruyor. Tüm bu soruların cevabını nasıList ekibi olarak sizler için derledik.

Hemen sayfayı aşağı kaydırarak youtube kanal açma nasıl yapılır resimli ve adım adım talimatlara öğrenin!

[YÖNTEM-1] YouTube Kanalı Temel Bilgileri Derleyin

 1. Kanalınız için iyi bir isim seçin.

İnsanların unutmayacağı marka bir isim düşünün, böylelikle insanlar kanalınızı kolayca hatırlayacaktır. Uygunsuzsa, insanlar karşısında kötü bir resminiz olur. İsterseniz gerçek isminizi kullanmayı tercih edebilir veya kendiniz iyi bir tane oluşturabilirsiniz.

 • Oluşturulan kanal isimleri zor olarak değiştirildiği (3 Ay süre) için akıllıca bir seçim yapın.

 1. Harika bir kullanıcı adı ile kanal adı oluşturmayı unutmayın.

Başka bir kanal gibi olmasını istemiyorsanız, yaratıcı olun ve hiç kimsenin düşünemeyeceği yeni bir şey bulun. Örneğin bir müzik kanalı oluşturuyorsanız ve adınız “Ayşe” ise “Ayşe’nin Müzik Kutusu” gibi benzersiz bir kanal adı seçin.


[YÖNTEM-2] YouTube Kanalınızı Oluşturun

 1. YouTube’u açarak “Google Hesap Bilgileri” ile giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra, adınızı/kullanıcı adınızı soldaki menünün en üstünde görürsünüz. Kullanıcı sayfanıza erişmek için bunu tıklayın.

 1. Bir profil fotoğrafı ekleyin.

Profil fotoğrafı YouTube kanalınızın gerekli bir parçası. Başka bir kanal ile benzer bir fotoğraf yüklemediğinizden emin olun. Kanal adınızla doğru orantılı bir fotoğraf seçimi yapmaya özen gösterin.

 1. Kanal resminizi ekleyin.

Bu resim kanal sayfanızda gözüken kapak fotoğrafıdır. Ayrıca resim yükleme ekranında YouTube web sitesi, TV ve mobil cihazlarda nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Mükemmel bir resim yüklemek istiyorsanız materyalleri orta noktada toplamaya özen gösterin.

 • İnsanların dikkatini çekecek bir resim kullanın. Kapak resmi, kanalınızı YouTube arayüzünün geri kalanından ayıracak.
 • Kanal resminize kanalınızın adını veya açıkamasını ekleyin. Bu, adınızın izleyicinin zihninde kalmasına yardımcı olur.
 • YouTube, kanal resim dosyanızın 2560 x 1440 piksel olması gerektiğini öneriyor.
 • Photoshop olmadan resim yapmak için Picmonkey veya Pixlr kullanın.

 1. Kanalınızı tanımlayın.

İzleyiciye ne tür içerik bekleyeceğini bildirmek için kanalınız için kısa bir açıklama ekleyin. Kanal açıklamasını ayarlamak için ana kanal penceresindeki Hakkında sekmesini tıklayın. Oradan “+ Kanal açıklaması” düğmesine tıklayın.

 • Diğer web sitelerinize bağlantılar eklemek veya kanalınızla ilgili haberleri güncellemek için açıklamayı kullanın. Videolarınızda görünenleri tartışın ve diğer ilgili kanalları bağlayın.
 • Açıklamanızın anlamlı olduğundan emin olun, çünkü herkes tarafından görülebilir. Büyük ihtimalle sizin ve kanalınızın kısa bir açıklaması olmalıdır.

 1. Kanalınıza bir ad verin.

Açıklamanıza ve amaçlanan video içeriğine bakın ve ismi belirlemek için bu bilgileri kullanın.

 • Örneğin videolarınız örgü ile alakalıysa şöyle bir isim verebilirsiniz; Örgücü Bayan, Örgü Hayattır, Örgü Burada vb.

youtube kanal açma nasıl yapılır

 1. YouTube kanal açma için önemli olan soyal ağ bilgilerinizi ekleyin.

Soyal medya hesaplarınızı YouTube kanalınıza ekleyerek daha fazla izleyiciye ulaşın. Bu hesaplar; Facebook sayfası, Twitter hesabı, Instagram hesabı vb. birçok hesabınızı mutlaka ekleyin.

İlginizi Çekebilir >> Twitter Giriş Nasıl Yapılır?


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail