Instagram Hesap Çalma Nasıl Yapılır? [Yeni Yöntem 2020]

Instagram hesap çalma, Instagram hackleme ve Instagram çalma konusunda hazırlanan içeriği 2020 yılında güncelledik.

Popüler sosyal ağlar arasında ilk sıralarda yer alan Instagram hesabı çalma nasıl yapılır konusunda hazırladığımız ve milyonlarca kişi tarafından ilgiyle okunan nasıList içeriği ile hackleme mantığını çözerek, hesap çalınmasına karşı önlemler alabilirsiniz.

Instagram Hesap Çalma

Instagram günümüzde neredeyse her anına eşlik eden bir sosyal medya platformu haline geldi. Bu popülarite ile milyonlar ve hatta milyarlarca kullanıcıya ulaşan sosyal platform kullanıcıları Instagram hesap çalma 2020 yöntemini öğrenerek bu işlemlere karşı önlem almak isteyenler için tam olarak bir cevap niteliğinde olan bu nasıList içeriğini sizler için hazırladık.

Instagram Hesap Çalmada Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır?

Instagram hesap çalmak için bilinen bazı popüler yöntemler vardır. Bu yöntemleri öğrenerek hesabınızın çalınmasına engel olabilirsiniz. Aşağıda anlatılan 3 popüler hesap çalma yöntemini öğrenerek hesabınızın kötü niyetli kişilerin eline geçmesine engel olabilirsiniz;

 • [Birinci Yöntem] Instagram Hackleme; Bu yöntem sayesinde hesabını ele geçirmek istediğiniz kişinin telefon numarası, doğum tarihi vb. bilgilerini deneyerek basit şifreleri öğrenme mümkün olabilmektedir. Bu nedenle tüm sosyal platformlarda kullanılan şifrelerinizi güçlü bir şifre (sayı, karakter ve harf) kombinasyonu kullanmalısınız.
 • [İkinci Yöntem] Virüs Yöntemi İle Hesap Çalma; Diğer bir popüler yöntem olan virüs yöntemi sayesinde Instagram hesabı ele geçirilebilmektedir. Bu yöntemde hesabını çalmak istediğiniz kişinin bilgisayar yada cep telefonuna bir virüslü dosya bulaşması ile mümkün olmaktadır. Trojan ya da bir diğer adıyla Keylogger isimli virüs programı ile kullanıcının klavye ve dokunma hareketleri kayıt altına alınarak hesap çalma işlemi yapılmaktadır. Tüm cihazlarınızda profesyonel bir virüs programı kullanarak tüm sosyal medya hesaplarınızı güvende tutabilirsiniz.
 • [Üçüncü Yöntem] Hesap Bilgileri İsteyen Platformlar; Birçok internet sitesi ve üçüncü parti mobil uygulama sosyal medya hesap giriş bilgilerinizi istemektedir. Güvenilmeyen üçüncü parti internet siteleri ve Instagram uygulamaları da yine giriş bilgilerinizi isteyerek kayıt altına alarak hesabınızın çalınmasına neden olmaktır. Bu nedenden ötürü güvenmediğiniz site ve mobil uygulamalara hesap bilgilerinizi vermeyerek hesabınızı güvende tutabilirsiniz.

Instagram Hesap Çalma Yeni Yöntem [2020]

Instagram hackleme işlemini yukarıda anlatılan ve 2020 yılında popüler olan yöntemler ile zor gibi görünse de kolayca yapılabiliyor. instagram hesap çalan kişiyi bulma tamamen Instagram yardım merkezi üzerinden mümkün olabilmektedir.

Instagram Hesabı Nasıl Çalınır?

Öncelikle bu işlemin %100 olumlu sonuçlanmadığı ve sadece bilgi amaçlı olduğunu belirtmekte fayda var. Instagram hesabı çalmak isteyen kullanıcılar çoğu zaman başkasının hesabını ele geçirmek için bu yöntemi kullanıyor. Bu işlemi nasıl mı yapıyor sırasıyla göz atalım;

Not: Bu işlemi yapmak için bir bilgisayara ihtiyacınız olacaktır.

 • Instagram web sitesini açarak hesabı çalmak istediğiniz kullanıcı adını bulun.
 • Giriş sayfası ekranı üzerinden “Şifreni mi unuttun?” seçeneğini seçin.
 • Açılan şifre yenileme ekranında bulunan form üzerindeki gerekli bilgileri eksiksiz olarak doldurarak “Şifreyi yenile” butonuna tıklayın.
 • Açılan sayfada hiçbir yere tıklamadan fare ile sağ tuş ve ardından “Öğeyi incele (CTRL + Shift + J)” seçeneğine tıklayın.
 • Şifre çalma olarak aşağıda verilen gerekli kodları indirdikten sonra kopyalayarak “Edit as HTML” alanına yapıştırın.
 • Ekrana gelen “Yeni Şifre” alanına hesap çalma yapmak istediğiniz kullanıcı için kendinize göre bir şifre belirleyin.

Gerekli kod dosyasını edinmek için tıklayın

Instagram Hesap Çalındı (Geri Alma)

Instagram hesabım çalındı bu soru muhakkak hesabını kaybeden kişilerin aklına gelmiştir. Instagram Hesabım Çalındı, ne yapmam gerek? sorusuna cevap niteliğinde olan Çalınan Instagram hesabını geri alma işlemi için aşağıdaki işlem sırasını takip edebilirsiniz;

instagram hesabım çalındı geri alma

 • Mobil cihazınızdan ya da bilgisayarınızdan Instagram web sitesi açarak giriş yapma ekranına geçin.
 • “Şifreni mi unuttun?” seçeneğine tıklayın.
 • Gelen ekranda gerekli alana “Kullanıcı adı, telefon veya e-posta adresi” girin ve “Giriş Bağlantısı Gönder” butonuna tıklayın.
 • Bir süre sonra kayıtlı mail adresine şifre sıfırlama gelecektir. Buradan şifrenizi değiştirip, hesabınızı geri alabilirsiniz.

Instagram Hesap Çalma Video Anlatım [2020]

https://youtu.be/lcdzvz5NFvk

 • İçerik 27 Şubat 2020 tarihi ile güncellenmiş olup size anlatılan işlemlerin sonucunda instagram hesabı çalma işlemini öğrenmiş ve bu işlemlere karşı nasıl koruma almanızı öğrenmiş bulunmaktasınız.

Bu içerik hoşunuza gittiyse Instagram Şifre Kırma Nasıl Yapılır adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

 

Instagram Hesabı Çalınır Mı?

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram kullanıcı hesabı çalınarak başkalarının eline geçebilir.

Instagram Hesabı Çalınınca Nasıl Geri Alınır?

Eğer ki Instagram hesabınızın çalındığını düşünüyorsanız hesabınızı kurtarmak için bu nasıList içeriğini okumanızı tavsiye ederiz.

Instagram Hesabı Çalınmaması İçin Ne Yapılmalı?

Instagram platformu da diğer sosyal medya platformları gibi son derece güvenlidir. Hesabınızın çalınmaması için bazı güvenlik önlemleri gerekmektedir.


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail