Kare İşareti Nasıl Yapılır? (#)

Kare işareti nasıl yapılır yada bilinen diğer ismi ile diyez nasıl yapılır diyenler bu içerikteki yöntemleri uygulayarak kolayca yapabileceksiniz.

Son zamanlarda sosyal medya üzerinde karşımıza çıkan hashtag yani bilinen isimleri ile diyez, kare işareti çok kullanılmaya başlandı. Özellikle instagram, twitter ve facebook üzerinde karşılaştığımız sembolü nasıl yapacağız?

Kare İşareti Nasıl Yapılır?

Masaüstü bilgisayar ya da laptop kullanan kişiler bu simgeyi yapmak istiyorlarsa sırasıyla [ALT Gr + 3] tuş kombinasyonu sırasını izlemelidirler. Klavye üst tarafında bulunan numerik tuş takımı üzerinde 3 tuşunun yan tarafında küçük bir sembol olarak kare yani diyez simgesini görebilirsiniz. Bu simgeyi sadece bir tuş ile yapamıyoruz. Çoğu klavyede 3 simgesinin yan tarafında olan simge bazı klavye modellerinde yer almamaktadır.

Bu işareti yapmak için bir diğer yol ise [CTRL + ALT + 3] tuş kombinasyon sırasını izlemek olacaktır. Bu yöntem üst tarafta verilen yöntem başarısız olduğu zaman başvuracağınız diğer bir yöntemdir. Buraya kadar bilgisayar kullanan kişiler için kare işareti yapımı yollarını anlattık. Sırada telefon ve tablet kullanan kişiler için nasıl yapabileceğini anlatalım.

Kare İşareti Telefonda Nasıl Yapılır?

Telefonda bu işlem bilgisayar kullanıcılarına nazaran daha kolay olacaktır. Bunun için telefon ya da tablet gibi mobil işletim sistemli cihazınızın klavye ekranında sol taraf alt kısımda yer alan özel karakter butonuna dokunun. Klavye ekranında gelen semboller arasında kare sembolü üzerine dokunarak işareti kolayca ekranda oluşturarak istediğiniz yerde kullanın.

Kare İşareti Anlamı Nedir?

Kare işareti bir diğer adı ile diyez işareti genellikle müzik alanında kullanılan bir terim olmakla birlikte müziklerde notaları yarım ses incelttiği bilinmektedir. Son zamanlarda sosyal medyada ise hashtag ismi ile kullanılan bu terim belirli bir konuyu belirlemek ve ayrıştırmak için kullanılmakta.

Kare İşareti Kopyala: #

Kare işaretini kopyalayarak Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya paylaşımlarında kullanabilirsiniz.


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail