Karın Kası Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok insan spor salonuna gidiyor. Gidemeyenlerin sayısı da bir o kadar fazla, sıkı durun! Şimdi sizler için karın kası nasıl yapılır, en etkili karın kası egzersizleri ve antremanları listesini açıklıyoruz. Sizler için nasıList ekibi tarafından hazırlanan listede hızlı bir şekilde kendinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Hemen sayfayı aşağı kaydırarak karın kası hareketleri resimli anlatım olarak öğrenin!

[YÖNTEM-1] Karın Kaslarınız İçin Diyeti Aksatmayın

 1. Karbonhidrat alımını seviyeli bir şekilde tutun.

Bir erkeğin kalbine giden yol midesi yolundan hareketle, yine bir erkeğin kaslarına giden yol da mutfaktan geçiyor. Eğer doğru bir şekilde beslenmiyorsanız erkek ya da kadın farketmez hemen kendinize bir düzen verin.

 • Hangi yiyecekten ne kadar karbonhidrat aldığınızı bilin.

 1. Sabah erkenden protein kutunuzu hazırlayın.

Protein miktarını doğru bir şekilde ayarlayın. Unutmayın protein kas oluşumunda en büyük rolü üstlenen maddelerdir.

 1. İşlenmiş gıdalardan uzak durun.

Kalorinin çoğunu işlenmiş ve hızlı yiyeceklerden tüketerek almak, besin içermeyen sağlıksız bir vücut üretecektir.Bu tür gıdalar besin değerinin yitirmiş sağlıksız kalorilerdir.

 1. Bol bol su içmeye özen gösterin.

Araştırmalar bol su tüketen insanların daha hızlı bir şekilde kilo vererek forma girdiğini ve metabolizmasının sağlıklı çalıştığını söylüyor.

 1. Sağlıklı yağlar tüketin.

Zeytinyağı, balık yağı, fındık karışımı, doğal fıstık ezmesi ve avokado gibi, tekli doymamış ve çoklu doymamış yağlardan gelen diyet yağları aslında sizin için iyidir.

 1. Sık sık yiyin.

Kendinizi aç bıraktığınız zaman, vücudunuz acıkmaya başlar ve sizi sağlıksız yağlı yiyeceklere yönlendirir. Asla acıkmazsan, metabolizman her zaman hazırdır ve asla yiyecek istemezsin.

 • Günde altı kez üç standart yemek ve üç atıştırmalık yiyin.

[YÖNTEM-2] Karın Kası Egzersizini Yapın

 1. Çekirdek kaslarını çalıştır.

Bir battaniye aracılığıyla evde kolayca yapabilirsiniz.

 1. Ağırlık eğitimine başla.

Bir baklava dilimi kas istiyorsanız güçlü omuzlar ve sırt bölgesi oluşturmalısınız. Tüm vücudunuzun eşit bir şekilde çalıştığından emin olun.

 1. Kardiyo ile göbek bölgesi yağlardan kurtulun.

Yağlardan kurtulmanın mutlak en hızlı yolu kardiyodur. Kardiyo tek başına etkili olsa da ağırlık yardımıyla yapılan kardiyo çok daha etkilidir. İstediğiniz sonuçları görmeniz için göbek bölgesindeki yağları tamamen yakmanız gerekir.

 • 30 saniye boyunca olabildiğince sıkı çalışın, bir dakika dinlenin ve 9 kez daha tekrarlayın. Egzersizinizin karşılığını çok hızlı bir şekilde alacaksınız.

 1. Egzersizleri çeşitlendirin.

Vücudunuz antrenmanlara alıştığında artık basit gelecektir her seferinde başka bir antrenman deneyerek vücudunuzu zorlayın.

 • Her egzersiz yaptığınızda, farklı kas gruplarını hedeflediğinizden emin olun. Dört ila sekiz hamle arasında bir yer yapın ve ertesi gün aynı hareketleri tekrar etmeyin. Birkaç haftada bir rutininizi değiştirerek kaslarınızı tahmin edin. Ancak, her zaman olduğu gibi, 45 yaşında veya daha büyükseniz doktorunuza danışın.

 1. Karın kası oluşumunu izleyin!

Yukarıdaki işlem sırasını doğru olarak takip ederek sonuçtaki karın kası oluşumunu izleyin.

İlginizi Çekebilir >> Basen Eritme Hareketleri Nasıl Yapılır?


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]

Sıradaki nasıList ↓

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail