Mikrofon Testi Nasıl Yapılır?

Mikrofon testi nasıl yapılır, online mikrofon test yapma ve mikrofon ses testi windows üzerinde yapımı hakkında derlenen nasıList içeriği ile mikrofon testinin nasıl yapıldığını adım adım öğrenin.

Son zamanlarda özellikle de pandemi döneminde yoğun olarak kullanılan görüntülü sohbet programları ile mikrofon ve kamera kullanımı da artış gösterdi. Bununla birlikte doğru orantılı olarak mikrofon sorunu yaşayan kullanıcılar da mikrofon ses testi yapmak için servisler aramaya başladı.

Bizlerde nasıList ekibi olarak mikrofon testinin nasıl yapıldığını sizler için bu içerikte bir araya getirdik.

İşte adım adım mikrofon ses testi nasıl yapılır;

Mikrofon Testi Windows 10, 8, 7 Yapımı

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarınızda mikrofon testinin yapımı oldukça basit birkaç adımdan oluşuyor. Mikrofon ses testi için aşağıdaki adım sırasını takip ediniz;

Mikrofon kablosu girişlerini kontrol ederek mikrofon kablosunu takın. (Birçok bilgisayar ve laptop modellerinde ses giriş ve çıkışları renkli olarak gelmektedir. Bu durumda [YEŞİL = HOPARLÖR] ve [PEMBE=MİKROFON] olarak tüm bilgisayarlarda standarttır.)

  • Eğer laptop bilgisayarınızda ses giriş çıkışları renkli değilse simgelere dikkat edin. Mikrofon olan simgeye mikrofon giriş kablosunu bağlayın.
  • Bazı laptop modellerinde hoparlör ve mikrofon giriş çıkışları aynı yer üzerinden yapılmaktadır.

Kayıt aygıtları üzerinden mikrofon ses testi yapın. (Mikrofon bağlantısını yaptıktan sonra “Başlat Çubuğu” sağ tarafında bulunan ses simgesini kontrol edin. Herhangi bir hata(Ünlem işareti vb.) bulunmuyorsa ses simgesine sağ tıklayarak “Kayıt aygıtları” seçeneğine tıklayın. Gelen ekranda mikrofon üzerine tıklayarak “Özellikler” seçeneğini seçin. Yeni açılan sayfada “Dinle” menüsü altından “Bu aygıtı dinle” yanındaki kutucuğu işaretleyerek sırasıyla “Uygula” ve “Tamam” butonlarına tıklayarak çıkın.)


mikrofon testi nasıl yapılır

Mikrofon ile konuşarak mikrofon test işlemini yapın. Herhangi bir sorun bulunmuyorsa sesinizi bilgisayar hoparlörlerinden duyabilirsiniz.


Mikrofon Testi Programı Kullanarak Yapın

Mikrofon ses testi için ses kaydedici program kullanarak mikrofonunuzun çalışıp çalışmadığını öğrenebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adım sırasını takip ediniz;

Bilgisayarda bulunan ses kaydedicisi programını açarak sesinizi kaydedin. (Tüm Windows işletim sistemli bilgisayarlarda standart olarak gelen “Ses Kaydedicisi” programını açın ve kayıt butonuna basarak sesinizi kaydedin.)

  • Ses Kaydedicisi programını sırasıyla “Başlat > Ses Kaydedicisi” yolunu izleyerek kolayca çalıştırabilirsiniz.

Mikrofon Test Online Site Kullanarak Yapın

Mikrofon test online siteler ile oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bunun için aşağıdaki işlem sırasını izleyebilirsiniz;

Online bir site ile mikrofon ses testi için sesinizi kaydedin. (Önceki adımdaki işlemler size karmaşık geldiyse online bir ses kayıt sitesi kullanarak mikrofon testi nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. Bunun için mikrofon test sitesini açarak ekrandaki “Play” tuşuna basın ve mikrofon için istenen onay balonuna izin verin. Son olarak konuşun. Ekran üzerinde ses dalgaları görüyorsanız mikrofonunuz başarılı bir şekilde çalışmaktadır. Başarılar!)

Mikrofon Testi Video Anlatım

İlginizi Çekebilir >> Instagram Mesaj Atma Nasıl Yapılır?


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail