Mikrofon Testi Nasıl Yapılır?

Bilgisayar kullanıcıları internetin yaygınlaşmasıyla günümüzde sohbet programları, ses kayıt servisleri vb. birçok alanda mikrofonu sıklıkla kullanmaktadırlar. Birçoğu mikrofon test yapma, mikrofon testi nasıl yapılır ve mikrofon ses testi yapımı hakkında tam olarak bilgili değiller. İşte nasıList ekibi olarak sizin için derlediğimiz bu içerikte bu soruların cevabını bulabilirsiniz.

Hemen sayfayı aşağı kaydırarak mikrofon testi nasıl yapılır resimli anlatım olarak adım adım öğrenin!

[YÖNTEM-1] Bilgisayarda Mikrofon Testi Yapın

  1. Mikrofon kablosu girişlerini kontrol ederek mikrofon kablosunu takın.

Birçok bilgisayar ve laptop modellerinde ses giriş ve çıkışları renkli olarak gelmektedir. Bu durumda [YEŞİL = HOPARLÖR] ve [PEMBE=MİKROFON] olarak tüm bilgisayarlarda standarttır.

  • Eğer laptop bilgisayarınızda ses giriş çıkışları renkli değilse simgelere dikkat edin. Mikrofon olan simgeye mikrofon giriş kablosunu bağlayın.
  • Bazı laptop modellerinde hoparlör ve mikrofon giriş çıkışları aynı yer üzerinden yapılmaktadır.

  1. Kayıt aygıtları üzerinden mikrofon ses testi yapın.

Mikrofon bağlantısını yaptıktan sonra “Başlat Çubuğu” sağ tarafında bulunan ses simgesini kontrol edin. Herhangi bir hata(Ünlem işareti vb.) bulunmuyorsa ses simgesine sağ tıklayarak “Kayıt aygıtları” seçeneğine tıklayın. Gelen ekranda mikrofon üzerine tıklayarak “Özellikler” seçeneğini seçin. Yeni açılan sayfada “Dinle” menüsü altından “Bu aygıtı dinle” yanındaki kutucuğu işaretleyerek sırasıyla “Uygula” ve “Tamam” butonlarına tıklayarak çıkın.

mikrofon testi nasıl yapılır

  1. Mikrofon ile konuşarak test edin.

Mikrofon ile konuşarak mikrofon test işlemini yapın. Herhangi bir sorun bulunmuyorsa sesinizi bilgisayar hoparlörlerinden duyabilirsiniz.


[YÖNTEM-2] Ses Kaydı Yapın

  1. Bilgisayarda bulunan ses kaydedicisi programını açarak sesinizi kaydedin.

Tüm Windows işletim sistemli bilgisayarlarda standart olarak gelen “Ses Kaydedicisi” programını açın ve kayıt butonuna basarak sesinizi kaydedin.

  • Ses Kaydedicisi programını sırasıyla “Başlat > Ses Kaydedicisi” yolunu izleyerek kolayca çalıştırabilirsiniz.

  1. Online bir site ile mikrofon ses testi için sesinizi kaydedin.

Önceki adımdaki işlemler size karmaşık geldiyse online bir ses kayıt sitesi kullanarak mikrofon testi nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. Bunun için mikrofon test sitesini açarak ekrandaki “Play” tuşuna basın ve mikrofon için istenen onay balonuna izin verin. Son olarak konuşun. Ekran üzerinde ses dalgaları görüyorsanız mikrofonunuz başarılı bir şekilde çalışmaktadır. Başarılar!

  • Online mikrofon test sitesine gitmek için tıklayın.

İlginizi Çekebilir >> Instagram Mesaj Atma Nasıl Yapılır?


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail