Su Arıtma Cihazının İyi Olduğu Nasıl Anlaşılır?

En iyi su arıtma cihazı hangi özelliklere sahip olmalı? Veya bir başka deyişle bir su arıtma cihazının kaliteli olduğunu nasıl anlarız? Bir çok kişi, su arıtma cihazı alırken bu konuda araştırma yapmakta. Fiyata dayalı tercihler yapmak yerine gerçekten kaliteli ve sağlıklı suya ulaşmak istiyorsanız fiyatı gözardı edip iyi su arıtma cihazlarını tercih etmelisiniz. Bu noktada o su arıtma cihazının hangi özellikleri taşıması gerektiğini ise bu yazımız sayesinde öğrenebilirsiniz.

Sertifikalara Sahip Olmalı!

İlk olarrak teknik özelliklere bakılsa da aslında bir su arıtma cihazı alacağınız zaman öncelikli olarak o arıtma cihazının kalitesini gösteren sertifikalara sahip olup olmadığını sorgulamalısınız. Bu belgeler, Water Quality Association Gold Seal ve NFS ((National Sanitary Foundation) olarak geçmektedir. Bahsettiğimiz iki sertifikasyon, ilgili su arıtma cihazının bir çok açıdan incelendiğini, teste tabi tutulduğunu, güvenilir olduğunu bildiren sertifikalardır. Uluslararası kuruluşlar tarafından verilir ve su arıtma cihazları için en geçerli sertifikalardır.

Tank Seçimi!

Su arıtma cihazlarının sağlıklı suyu sunması için o arıtma cihazının su haznesinin asla bakteri biriktirmemesi gerekmektedir. Bu aşamada paslanmaz çelik veya metal tanklar tercih edilmelidir. Plastik tankların bir süre sonra bakteri tutması, sağlık açısından zararlı olabilmektedir.

Filtreleme Sistemi!

Arıtma cihazlarının en önemli noktalarından biri de filtreleme sistemidir. Bu aşamada coconat bazlı karbon filtreller ön plana çıkmaktadır. Yüksek maliyetler sebebiyle Türkiye’de sayılı su arıtma cihazı markasında bulabileceğiniz cococnat bazlı su arıtma cihazlarına örnek vermek gerekirse DreamWater Su Arıtma Cihazı ‘ndan bahsedebiliriz. NASA tarafından geliştirilmiş olan Membran filtreye sahip DreamWater, bu özelliği sayesinde en iyi su arıtma cihazı listelerinde de ilk sıralarda yer almaktadır.
Unutulmamalıdır ki su arıtma cihazını tercih etmek, beraberinde doğru tercih yapmayı gerektirir. Aksi taktirde çok başarılı filtrasyon sistemi olmayan arıtma cihazları, istediğiniz sonucu vermeyebilir ve sağlığınızı tehdit edebilir. Bu sebeple güvenilir, sağlıklı su sunmayı garanti eden markaların ürünlerini tercih etmeniz tavsiye edilir.


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]

Sıradaki nasıList ↓

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail