Ev Süslemesi Nasıl Yapılır?

Yeni bir ev boş bir tuval gibidir; Her odayı, hayran kalacağınız kişilik dolu bir alana dönüştürme fırsatı elde edersiniz. Eski yerinizden bıktınız ya da yeni bir tanesine geçiyor olsanız da, dekorasyon ve çekicilik eklemeniz zorunludur. En iyi sonuçlar için nasıList ekibi olarak ev süslemesi nasıl yapılır küçük ayrıntılarıyla sizin için derledik.

Hemen sayfayı aşağı kaydırarak ev süslemesi nasıl yapılır resimli ve adım adım öğrenin!

[YÖNTEM-1] Büyük Bir Değişiklik Yapın

 1. Duvarlarınızı boyayın.

Kiralık bir alanda yaşıyorsanız, bu sizin için bir seçenek olmayabilir. Bununla birlikte, eğer duvarları evinizde boyamanız mümkün ise, görünümü canlandırmanın ve biraz ilgi çekmenin en hızlı yollarından biri olabilir. Kişiliğinizi tamamlayan ve alanınıza uyan bir renk seçin. Eğlenceli biriyseniz, altın sarısı veya parlak yeşil düşünün. Sakin biriyseniz, gri veya mavi ton sizin için daha uygun olabilir.

 • Evinizde çeşitli renkleri denemek için korkmayın; Her odayı farklı bir renkle boyamanızda bir problem yoktur.

 1. Yeni mobilyalar deneyin.

Mobilya dekorasyonun en önemli yönüdür; mobilyalarınızı uzun yıllar kullanıyorsanız, evinize yeni mobilyalar almayı düşünün. Kişiliğinize uyan renk ve stillerde rahat parçalar seçin.

 • İkinci el kullanılmış mobilya satın almaktan korkmayın; Bu ürünleri yeniden boyamak ve yeniden kaplamak kolaydır.

 1. Dekoratif dolaplara yer verin.

İnanılmaz bir şekilde düzenli olsanız da, yine de herkesin depoya girmesi gereken şeyleri mutlaka vardır. Yatağın altına ya da bir dolabın arkasına itmek yerine, dekoratif depolamayı kullanmayı deneyin. Osmanlı’dan gelen saklama alanları çeşitliliğine bakarak ilgi çekici bir dolabı depo olarak kullanarak iki kuşu bir taşla vurabilirsiniz.

 1. Mevcut mobilyalarınızı tamir edin.

Daireniz için yeni mobilya satın almak için yeterli paranız yoksa, mevcut mobilyalarınızı elden geçirin. Mutfakta veya banyoda, dolapları yeni bir renge boyamayı deneyin. Kanepelerinizi veya sandalyelerinizi yeniden döşemek için ucuz kumaş kullanın. Ahşap alanlar(mobilyaların kenarları, pencere kapakları, süslemeler, kapılar vb.) yeni bir renkle boyanabilir. Tüm bunlar tamamsa, mobilyalarınızı yeni yerlere taşımayı deneyin ve görünümlerinde farkını görün.


[YÖNTEM-2] Dekoratif Ayrıntılar Ekleyin

 1. Duvarlarınıza bazı sanat eserleri asın.

Çıplak bir duvar sıkıcı bir duvardır, bu yüzden evinizde en az birkaç büyük parça ve birkaç küçük sanat eseri sergilemeye çalışın.

 • Resim çerçevelerinizi resimlerinize veya mobilyalarınıza uyacak şekilde boyayabileceğinizi unutmayın.

 1. Sizin için önemli olan fotoğraflarınızı ekleyin.

Evinizi gerçekten idrak ve cazip hale getirmek için, en sevdiğiniz anıların, gezilerinizin, kişilerinizin ve konumlarınızın çerçeveli fotoğraflarını ekleyin. İnsanlar en sevdiğiniz fotoğraflarla dolu evinizi görmeyi çok sevecek ve siz oturup dinlenirken her zaman hatırlanması gereken iyi şeylere sahip olacaksınız.

 • Fotoğraflarınız için ucuz resim çerçevelerini, evinizin iç mekanlarına uygun şekilde boyanabilecek ikinci el spotçular ve online mağazalarıda bulabilirsiniz.
 • Fotoğraflarınızı galeri ekranında evinizde çeşitli sanat eserleri ile süslemeye çalışın. Bu, en sevdiğiniz parçaları bir defada sergilemenize ve resimlerden daha kişisel bir dokunuş katmanıza olanak tanır.

 1. Duvarlarınıza dekoratif raflar takın.

Dekoratif raflar, duvarınıza doğrudan yapıştırılmış küçük raflar olup, etrafınızdaki baskıları ve fotoğrafları asmanızı sağlar. Bunlar küçük dekoratif eşyaları yerleştirmek için harika bir alandır. İç dekorasyonunuza uygun raflara, cam şişeleri, çiçek vazoları, ıvır zıvırlar, seyahatlerinizden aldığınız şeyleri ve diğer güzel şeyleri ekleyin. Bunlar aynı zamanda duvarlarınızı daha fazla delmeden resim ve fotoğrafları sergilemeniz için harika bir yoldur.

ev süslemesi

 1. Ev süslemesi için odalarınıza uygun halılar kullanın.

Halılar, mutfak ve banyo da dahil olmak üzere evinizin hemen her odasında yer alabilir, bu yüzden birkaç tane almaktan korkmayın! Dekorunuza uyan renkler ve desenlerdeki halılar seçin. Aksi takdirde çok sıkıcı bir odada oturabilirsiniz.

 • Halı kesimlerini satın alabilir ve eviniz için kendi halılarınızı yaratmayı çok kolaylaştırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir >> Instagram Dondurma Nasıl Yapılır?


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]

Sıradaki nasıList ↓

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail