Tik İşareti (✓) Klavyede Nasıl Yapılır?

Tik işareti nasıl yapılır adlı içeriğimizi sizler için en kolay ve basit yolları olarak güncelledik.

Gerek bilgisayar gerekse mobil telefonlar olsun çokça kullandığımız tik işareti bir diğer adıyla onay işareti simgesinin nasıl yapıldığını çoğu kullanıcı bilmiyor. Windows işletim sistemli bilgisayarlarda bazı kodlar kullanılarak yapıldığı gibi Macintosh işletim sistemine sahip bilgisayarlarda kısayol tuşları üzerinden kolaylıkla tik simgesi yapılıyor. Popüler olarak kullanımı artmaya devam eden bu simgenin yapımını en kolay yollardan sizin için anlattık.

İşte en kolay yollardan mobil telefonlar ve bilgisayarlardan tik işaretinin yapımı..

Windows İşletim Sistemli Bilgisayarlarda Tik İşaretinin Yapımı

Microsoft Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda excel tik kısa yol ve excel karakter kodu ile kolaylıkla bu simge yapılabilmektedir. Bunun için aşağıdaki işlem sırasını takip ederek tik simgesini gösterebilirsiniz;

  • Klavyeden [ALT] tuşuna basılı tutun ve nümerik tuşlardan [0252] sayısını girin. Yani [ALT] + [0252] = √  olarak tik onay işareti göreceksiniz.
  • Diğer bir yol olarak; [Bilgisayar] > [Tüm Programlar] > [Donatılar] > [Karakter] sekmesinden Unicode tik simgesi bulup kopyalayın.

Mac İşletim Sistemli Bilgisayarlarda Tik İşaretinin Yapımı

Mac işletim sistemi kurulu bilgisayarınız üzerinden klavyeden sırasıyla [⌥ Option] ve [V] tuşlarına basılı tutarak tik işaretini yapabilirsiniz. Yani; [⌥ Option] + [V] = √

Mobil Cep Telefonlarında Tik İşaretinin Yapımı

Android yada iOS işletim sistemli iPhone vb. cihazlarınızda bulunan standart klavye ya da GBoard klavye uygulaması üzerindeki özel karakter tuşunu kullanarak kolayca tik işaretini yapabilirsiniz.

Tik İşareti PNG ve Emoji

Tik işaretinin png ve emoji olarakda kullanılan versiyonlarını aşağıdan kolayca edinebilirsiniz.

PNG:

Emoji: ☑️

Tik İşareti Kopyala

( ✓ ) Yan tarafta parantez içerisindeki tik işaretini masaüstü ya da mobil cihazınız üzerinden kopyalayıp istediğiniz yere yapıştırarak onay işareti simgesini istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

Bu içerik hoşunuza gittiyse Copyright İşareti [©] Klavyede Nasıl Yapılır? adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail