Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Brezilya fönü yani bir diğer adıyla kıvırcık saç düzleştirme fönü nasıl yapılır bu nasıList ile öğreneceksiniz. Saçı düzleştirirken aynı zamanda bakım yapan bu fön ile saçlarınız 4 ay boyunca rahat ve bakımlı kalacak. Brazilya fönü yapımını bilmeyen kişiler genellikle brezilya fönü yorumları, brezilya fönü nedirbrezilya fönü nasıl yapılıyor gibi sorgulamalar yapktadır. Bizde nasıList ekibi olarak tüm bu soruların cevabını sizin için derledik.

Hemen sayfayı aşağı kaydırarak brezilya fönü nasıl yapılır resimli anlatım olarak adım adım öğrenin!

[HIZLI KONU ÖZETİ]

Kıvırcık saçlarınız varsa ve saç kurutma makinesi ile düzeltmek istiyorsanız, nemliyken saçınıza bir ısı koruyucu sürün, sonra 1 cm’lik bölümlerde saçlarınızı yavaşça kurutun, her bölümü düz bir şekilde kuru bir fırça yardımıyla kurutun. o. Düzleştirici kullanmayı tercih ederseniz, ısı koruyucusunu kuru saçlar üzerine püskürtün, sonra saç maşasını, köklerinden uç kısımlarına kadar uygulayın. Saçlarınızın tamamı düz ve parlak olana kadar devam edin! Düzleşen saçlarınızın uzun süre dayanmasını sağlayan düzleştirici önerileri ve ipuçları için aşağı kaydırarak içeriği okumaya devam edin!


[YÖNTEM-1] Yıkama ve Hazırlama

 1. Şampuan ile yıkadıktan sonra saç kremi uygulayın.

Düzleştirme işlemini daha kolay hale getirmek için, saçınıza maşa yapmaya başlamadan önce saçınızı yıkayın ve düzeltin. Bu size birkaç gün boyunca yıpratabileceğiniz yeni yıkanmış saçlar vermenin yanı sıra düzeltmek için daha düzgün saçlar yaratır. Kıvrılma önleyici veya yumuşatıcı şampuan ve saç kremi kullanmayı deneyin.

 • Saçınıza saç kremi uyguladığınızda, saçınızın ucundan başlayın ve saçınızın ortasına kadar uygulayın. Ardından, geniş bir diş tarağı alın ayırmak için saçlarınızdan geçirin. Bu, duştan çıktığınızda tarama işleminizi daha kolaylaştıracaktır çünkü kıvırcık saçlar kolayca karışabilir. Daha sonra, durulamadan önce saç kreminin birkaç dakika boyunca saçınıza oturmasına izin verin.
 • Duşta olduğunuzda, saçlarınızı yıkamak için ılık su kullanın. Sıcak su saçınızdaki tırnaklara zarar verebilir ve kuru veya kıvırcık saçlara neden olur. Şampuan ile yıkadıktan ve saç kremini uyguladıktan sonra, soğuk su ile hızlı bir şekilde durulayın. Bu saçınıza parlaklık katacak ve düzleştirmeye yardımcı olacaktır.

 1. Havlu ile saçınızı durulayın.

Fönü daha kolay hale getirmek ve saçınızdan fazla suyu almak için saç havlusu kullanın. Saçlarınız ıslak hale gelinceye kadar tüyleri hafifçe saçlarınızla silerek sıkınız. Saçınızı havlu arasında ovuşturmaktan kaçınınız, çünkü bu, kıvırcıklık yaratabilir.

 1. Saçlarınızın arasından geçin.

Geniş dişli bir tarak kullanın ve saçınızın ucundan başlayarak, köklerine kadar çalışın. Bir fırçayı kullanmaktan kaçının çünkü bu saçları sıkıca kırarak, saçları kırılmaya daha eğilimli hale getirir.

 • Duşta saçınızı tararsanız, bu işlem çok daha kolay olur.

 1. Saçınıza ısı koruyucu püskürtün.

Saçınızın hasar görmesini önlemek için saçlarınızı korumanız gerekir. Serum, sprey veya jel kullanabilirsiniz. Kıvrılma önleyici olan ve düz ütüleme saçları için özel olarak tasarlanmış birini seçmek size en iyi korumayı sağlayacaktır. En iyi koruma için saçınıza eşit olarak uygulayın.

 • Doğal bir ürün arıyorsanız, argan yağı içeren bir ürün alın. Bu özellikle kalın saçlar için iyidir. Silikonlu ürünler kullanmamaya çalışın, bunlar saçlarınızı ağırlaştırabilir.

[YÖNTEM-2] Kurutma ve Düzleştirme

 1. Saçınızı kurutarak düzleştirme işlemini kolaylaştırın.

Saçınızı ortadan ve ardından kulaklarınızdan ayırarak 4 katman oluşturun. Her bir çeyrek boyunca, kullandığınız fırçanın boyutuna göre daha küçük bölümlere bölün. Her bölümün altından başlayın.

 • Bu bölümü yapmaya hazır oluncaya kadar saçlarınızı ayırmamak için saç tutucu toka kullanın.
 • Saçınızın bir bölümü bitince, saçınızın başka bir katmanını alarak gerisini geriye doğru bırakın. Tüm saçlarınızı bırakana kadar bu gibi bölümleri ayırmaya devam edin.

brezilya fönü nasıl yapılır

 1. Yuvarlak bir fırça kullanarak saçlarınızı kurutun.

Bu adım muhtemelen biraz zaman alacaktır, çünkü düzeltmeden önce saçınızın tamamen kuru olduğundan emin olmak istersiniz. Yuvarlak bir kıllı fırça kullanarak, saçınızı kurutun. Fön makinesini fırçanızdan yaklaşık 6 cm uzakta tutun, böylece çok fazla ısı uygulamayın. Saçınız tamamen kuruyana kadar bunu yapın.

 • Saçınızı en iyi şekilde korumak için, fön makinenizdeki en yüksek ısı ayarını kullanmayın. Kurutma işlemini tamamladıktan sonra, saç kurutma makinenizin “soğuk” ayarına getirin. Soğuk hava saçınızın parlamasına yardımcı olacaktır.

 1. Saç düzleştirici maşayı kullanın.

Bazı insanlar saçlarını düzleştirmekte zorlanıyorlar çünkü yanlış tipte saç maşası kullanıyorlar. Seramik düzleştiriciler, saçı yumuşatmaya yardımcı olacağından, normal saç tipleri için mükemmeldir. Kıvırcık saçlar için, düzleştirici üzerindeki altın veya titanyum plakalar gerçekten en iyi seçenektir. Titanyum, kıvırcık saçlar için hem düz hem de parlaklık üretmeye yardımcı olur.

 • Titanyum düzleştiriciler de saçlarını sık sık düzelten biri için harikadır. Bu tip düzleştirici, ultra yüksek ısıya ve korozyona karşı dayanıklıdır, bu nedenle uzun bir süre dayanır.

 1. Düzleştiriciyi saçlarınızdan geçirin.

Saçlarınızı 2,5 cm parçalara ayırdığınıza göre, parçaları düzleştirmeye başlayabilirsiniz. Saçınızın önünden başlayın ve başınızın diğer tarafına ulaşıncaya kadar saçlarınızda ilerleyin. Saçınızı düzleştirmek için elinize 2,5 cm bir parça alarak, sıkı tutun daha sonra düz demiri saçlarınızın, köklerinden başlayıp saçınızın sonuna doğru hareket ettirin. Bütün saçlarınızı düzleştirene kadar bunu yapın.

 • Saçınızı düzleştirirken, düzleştiriciyi sadece bir saç telinden geçirerek bir kez çalıştırmayı deneyin. Bu yüzden gerginlik önemlidir, çünkü saçınızı ne kadar sıkı çekerseniz, o kadar çabuk düzleşir.
 • Saçınız düzleştirilirken cızırdıyorsa, bu tamamen kurumadığı anlamına gelebilir. Fönü kurutucuyu alın ve tekrar düzleştirmeden önce saçınızı tamamen kurutun.
 • Eğer yapabiliyorsanız, yassı demirinizde daha düşük ısı ayarı kullanın. En yüksek ayarlar kuaförler için tasarlanmıştır ve doğru şekilde korumadığınız takdirde saçınıza zarar verebilir.

[YÖNTEM-3] Uzun Süre Kalıcılık Sağlama

 1. Son rötuşları yapın.

Tüm saçlarınızı düzleştirdikten sonra, saçınızın ihtiyaç duyduğu tüm stilleri tamamlayabilirsiniz. Uçların kıvrılmasını istiyorsanız, düzleştiricinizi alın ve saçınızın ucundan geçirin, uçları kıvırın, böylece saç uçlarınız kıvrımlı olacaktır. Bu ve benzeri istediğiniz stili oluşturmak için ne yaparsanız yapın.

 1. Saç serumu kullanarak parlaklık elde edin.

Saçlarınızı olduğu gibi tutarak parlaklık vermek için saç serumu uygulayın. Bu, saçınıza parklaklık verererek ekstra bir ipeklik kazandırır. Ayrıca saçlarınızı gün boyunca kabarmasını önlemek için köklerine hafif bir saç spreyi püskürtebilirsiniz.

 1. Düz saçları koruyun.

Saçınızı düzeltmek için bütün bu sıkıntıları yaşadıktan sonra, muhtemelen mümkün olduğunca uzun süre kalıcı olmasını istersiniz. Saçınıza zarar vermemek için, her gün tamamen yeniden düzleştirmekten kaçının. Yaklaşık üç gün bekleyin ve sonra tekrar düz saçlar için işlemi tekrarlayın. Düz saçları korumak için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Yağlı hale geldiğinde kuru şampuan kullanın. Herhangi bir yağı veya parlamayı çıkarmak için bebek pudrasını da kullanabilirsiniz.
 • Saçınızı ıslatmaktan kaçının. Kıvırcık saçlar suya maruz kaldığında kolayca kıvrılabileceğinden, nemi veya suyu değdirmeyin. Duş alırken, saçlarınızı klipsle sabitleyin ve sonra aşırı nemi dışarıda tutmak için bir havlu veya duş başlığıyla sarın.
 • Uyurken şekil değiştirmesini önlemek için geceleri saçınızı sabitleyin. En iyi sonuç için gevşek olarak klips ile sabitleyebilir. Ayrıca üzerine ipek eşarp takabilirsiniz.

 1. Tebrikler! Brezilya fönü işemi bitti.

Brazilya fönü işlemini bitirdiniz. Artık kalıcı, parlak ve düz bir saçınız var istediğiniz ortamda tarzınızı ortaya koyabilrisiniz!

İlginizi Çekebilir >> Parfüm Nasıl Seçilir?


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail