Saç Nasıl Hızlı Uzar?

Saç nasıl hızlı uzar işlemini insanlar genelde kısa bir zamanda olacağınız sanıyor. Fakat bu uzun süren bir işlem sürecinden geçiyor. Şu sıralar insanlar; Doğal saç uzatma yöntemleri evde, saç nasıl uzar, hızlı saç uzatma maskeleri, 1 haftada saç uzatma gibi sorgulamalar yapıyor. İşte nasıList ekibi olarak sizin için derlediğimiz bu içerikte tüm soruların cevabını veriyoruz.

Hemen sayfayı aşağı kaydırarak saç nasıl hızlı uzar en ince ayrıntılarıyla resimli ve adım adım öğrenin.

[YÖNTEM-1] Saç Uzatmak İçin Adımlar

  1. Duşta saçlarınızı iyice yıkadıktan sonra saç kremi uygulayın.

Duş aldıktan sonra saçlarınıza saç kremi işlemini uygulamaya özen gösterin. Bu işlemi saç köklerinden başlayarak uçlarına doğru uygulayarak saç köklerini besleyin.

  1. Saçlarınıza yağ terapisi uygulayın.

Saçlarınızın uzarken zarar görmemesi için mutlakaya yağ terapisi işlemini uygulayın. Banyodan önce saç bakım yağını kuru olan saçlarınıza uygulayarak saçınızı toplayın.

  • Bu işlem için 1-2 saat gibi bir süre bekleyip tekrar saçınızı yıkayabilirsiniz.

  1. Saçlarınızı tararken nazik ve dikkatli olmaya özen gösterin.

Saçlarınızı taradığınız zaman çok nazik davranmalısınız. Banyodan sonra ıslak saçlarınız için bakım spreyi kullanarak yumuşamasını beklemelisiniz.

  1. Saten yastık kılıfı kullanın.

Evet yanlış duymadınız saçlarınızın zarar görmesinde büyük rolü olan konulardan birisi de yastık kılıfıdır. Saten olmayan yastık kılıfları sabahları uyandığınızda saçlarınızın elektriklenmesine yol açarak saçlarınıza zarar verir.

  1. Saç uzatma istiyorsan saçlarınızı besleyen bir şampuan kullanın.

Şampuanınızı değiştirerek saç köklerini besleyen bir şampuan kullanmaya başlayın. Unutmayın şampuanın saçlar üzerindeki etkisi %90’dır.

  1. Saç kırıklarını belirli aralıklarla kuaförünüze kestirin.

Saç uzatmak isteyen kişiler için zor bir olay olan kuaföre gitmek, yanlış düşünmekten başka bir şey değil. Belirli zaman aralıklarında kuaförünüze giderek saç uçlarınızı kestirin.

saç nasıl hızlı uzar

  1. Saç ısıtıcılarını kullanmaya ara verin.

Saç bakımı yaparken ve hatta uzamaya çalışırken ısıtıcılardan uzak durun. Saç maşaları vb. ısıtıcılar saç köklerine ve uçlarına derin hasar vererek saç kopmalarına neden olur.

  1. Dengeli beslenmeye önem verin.

Dengeli beslenme hayatın her aşamasında sağlık için büyük rol oynamaktadır. Saçlarımız içinde önemli olan bu olayı sakın ihmal etmeyin.

İlginizi Çekebilir >> Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]

Sıradaki nasıList ↓

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail