Pound İşareti (£) Klavyede Nasıl Yapılır?

Pound işareti klavye nasıl yapılır içeriğini sizler için güncelledik.

Pound işaretinin tanımı; Birleşik Krallık ya da ülkemizde bilinen adıyla İngiltere para birimi olan sterlinin işaretine verilen isimdir. Sterlin simgesi olan pound simgesi nasıl yapılır en basit yollarla detaylı olarak öğrenmek için hemen aşağı kaydırarak devam edin.

Pound İşareti Windows İşletim Sisteminde Nasıl Yapılır?

Windows işletim sistemli bilgisayarlarda bu işareti yapmak için iki yöntem mevcuttur.

Birinci yöntem: Windows işletim sistemi içersine eklenen şifreli numaralar ile birçok para işareti yapabileceğiniz gibi pound simgesi de kolayca yapabilirsiniz. Bunun için klavye sol alt tarafında bulunan [ALT] tuşuna basılı tutarak sağ tarafında bulunan nümerik tuşlar ile sırasıyla [156] girmelisiniz. Yani [ALT] + [156] ile ekranda pound (£) görebilirsiniz.

İkinci yöntem: Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarınız ile klavye üzerinden [SHİFT] + [3] tuşlarına aynı anda basılı tutun. Ekranda (£) pound işaretini göreceksiniz.

Pound İşareti Mac İşletim Sisteminde Nasıl Yapılır?

Mac OS X işletim sistemli bilgisayarınıza bağlı klavye üzerinden [Option] + [3] basılı tutarak ekranda pound simgesini (£) görebilirsiniz.

Pound Simgesi Mobil Cep Telefonları İle Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemi ve iOS yüklü iPhone ya da iPad cihazlarızın klavyeleri üzerindeki özel karakter menüsü altındaki dolar ikonuna basılı tutarak pound simgesini seçerek kolayca yapabilirsiniz.

Pound İşaretini Kopyala

(£) parantez içindeki pound işaretinin simgesini İşletim sistemi farketmeksizin tüm cihazlarından seçip kopyalayarak istediğiniz yere yapıştırarak kullanabilirsiniz Ayrıca Facebook, Twitter ve Office programlarında kullanabilirsiniz.

Bu içerik hoşunuza gittiyse Tik İşareti Nasıl Yapılır adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.


Bununla ilgili nasıList'ler

Yorum Yap ·

[ratemypost]

Sıradaki nasıList ↓

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail